Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Serial Wiedźmin Netflixa wykorzysta choćby detale z gry CD Projekt RED? Jasna odpowiedź

Producentka serialu Wiedźmin odnosi się do pytań fanów Geralta, którzy chcieliby zobaczyć na małym ekranie nawiązania do gry od CD Projekt RED. Serial Wiedźmin Netflixa ma być jednak niezależny od gier.

Lauren S. Hissrich jest nękana przez osoby, które oczekują premiery serialu Wiedźmin, licznymi pytaniami w mediach społecznościowych. Producentka zresztą chętnie na nie odpowiada, dzięki czemu wiemy, jaki mniej więcej będzie, a jaki nie będzie Serial Wiedźmin Netflixa.

Wiedźmin od CD Projekt RED. „Inspirująca wizja, ale…”

Jeden z użytkowników Twittera podpytał Lauren S. Hissrich, czy w ogóle odwiedziła CD Projekt RED i czy jakakolwiek osoba powiązana ze studiem została zaprzęgnięta do pracy nad serialem Wiedźmin.

Niezwykle szanuję to, co zrobił CD Projekt RED. Ich wizja jest inspirująca, zapierająca dech w piersiach. Ale wszyscy wiemy, że musi istnieć twórcza odległość między grami i serialem. Oba są adaptacjami; nie są ze sobą połączone. Po prostu stajemy się wielkimi fanami swojej pracy – odpowiada Lauren S. Hissrich.

Inny fan Geralta docieka z kolei, czy znajdziemy w serialu Wiedźmin nawiązania do gier CD Projekt RED nie tyle na poziomie fabuły, lecz chociażby w podobnym mieczu, zbroi lub miejscach, które odwiedzamy w grach. Tutaj odpowiedź również jest konkretna: Gry są (bardzo niesamowitymi) grami. Ale serial nie opiera się na nich, na żadnym poziomie.

Mamy zatem potwierdzenie wcześniejszych komunikatów i informacji. W maju tego roku w podobnym tonie wypowiadał się Tomasz Bagiński w rozmowie z serwisem INNPoland: Wiedźmin to gra wybitna, która udała się chłopakom z CD Projekt RED wyjątkowo. Znam dużą część tego zespołu i mam ogromy szacunek do ich pracy. Ale proza, którą napisał Andrzej Sapkowski daje możliwość innych interpretacji tej samej historii. Jestem pewien zatem, że nie istnieje zagrożenie, aby fani nie byli w stanie zaprzyjaźnić się czy polubić bohatera, który nie będzie kopią postaci znanej z gry. Oczywiście, można się spodziewać podobieństw, ale mogę zapewnić, że będziemy szukać swojej własnej ścieżki.

Wiedźmin ciąg dalszy. Andrzej Sapkowski pracuje nad nową książką!

Tego samego miesiąca na forum CD Projekt przedstawicielka firmy – Karolina Gnas – pisała:

Prawa do eksploatacji marki Wiedźmin/the Witcher które posiadamy, nie obejmują praw do produkcji serialu/filmu, dlatego CD PROJEKT nie jest zaangażowany w tworzenie powstającego serialu.

Ponadto, jakiś czas temu uporządkowaliśmy temat praw do korzystania ze znaku towarowego The Witcher, a także innych znaków towarowych związanych z uniwersum Wiedźmina, pozostawiając sobie prawo do korzystania z tych znaków w takim zakresie, w jakim dysponujemy prawami autorskimi do powieści i opowiadań o Geralcie z Rivii.

Życzymy temu projektowi jak najlepiej i nie możemy doczekać się momentu, kiedy zobaczymy serial na Netflixie.

Serial Wiedźmin od Netflixa z udziałem Sapkowskiego?

Autorka scenariusza do serialu Wiedźmin, miała okazję spotkać się z Andrzejem Sapkowskim – twórcą uniwersum Wiedźmina. Dowiadujemy się tego za pośrednictwem Twittera, na którym umieściła powyższe zdjęcie. Jak widać, atmosfera dopisywała.

Scenarzystka Lauren S. Hissrich przebywa od kilku dni w Polsce, co widać po jej wpisach na Twitterze. Była między innymi w Zamku w Rabsztynie oraz w Krakowie na początkach.

Nie wiemy o czym tak naprawdę rozmawiała Hissrich z Sapkowskim. Sam pisarz stwierdził niedawno, że odcina się od produkcji Netflixa i nie będzie mieć wpływu na to, jak będzie wyglądał serial. Wcześniej mówiło się jednak o tym, że ma on być konsultantem kreatywnym.

Lauren S. Hissrich mogła przy okazji spotkania z Andrzejem Sapkowskim zapytać o jego opinię na temat scenariusza, albo może chciała zaczerpnąć dodatkowych informacji na temat książek. Przy okazji odwiedzając Polskę, zapewne zapoznała się z klimatem, który Sapkowski oddaje w swoich opowieściach.

My liczymy na to, że skoro za serial Wiedźmin odpowiada Netflix, to będzie to produkcji na bardzo wysokim poziomie. Do tej pory Wiedźmin nie miał szczęścia do adaptacji filmowych, więc jest szansa, że tym razem będzie inaczej.

Wiedźmin od Netflix. Liczba odcinków i przybliżona premiera

Producent potwierdził, że jeśli chodzi o pierwszy sezon, powstanie 8 odcinków. Jak długich? Tego nie wiadomo, ale biorąc pod uwagę inne seriale Netflixa, zapewne będzie to około 45 minut.

Wiemy też, że prace nad serialem zaczną się najpóźniej na początku przyszłego roku. W tej chwili twórcy intensywnie tworzą scenariusz. W związku z tym premiera pierwszego sezonu ma nastąpić mniej więcej w okolicach 2020 roku. Sporo czasu więc do premiery, ale fani z pewnością będą czekać z niecierpliwością.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%