Serial Wiedźmin – Ciri ma być BAME, czyli białoskóre Europejki odpadają

W sieci pojawiło się nieoficjalne ogłoszenie dotyczące castingu na Ciri w serialu Wiedźmin Netflixa. Nie wiemy, czy jest prawdziwe, lecz jeśli tak, ujawnia ciekawe informacje o oczekiwanej produkcji.

Serwis National Youth Theatre opublikował ogłoszenie związane z serialem Wiedźmin Netflixa. Wynika z niego, że serialowa Ciri będzie grana przez aktorkę należącą do mniejszości etnicznych.

Serial Wiedźmin Netflixa i rola Ciri

W ogłoszeniu podano: Szukamy 15-16 letniej aktorki BAME, która mogłaby zagrać 13-14 letnią dziewczynę. Kandydatka nie może mieć więcej niż 18 lat.

Określenie BAME jest używane w Wielkiej Brytanii w odniesieniu do społeczności innych niż białoskóre i jest skrótem od zwrotu Black, Asian, and minority ethnic.

Nie wiadomo jednak, czy ogłoszenie jest prawdziwe, a showrunnerka serialu Wiedźmin nie zamierza rozwiewać tych wątpliwości. Lauren S. Hissrich odniosła się do plotki pisząc na Twitterze jedynie tyle, że nie będzie komentowała żadnych doniesień dotyczących castingów.

Ogłoszenie przynosi ze sobą jeszcze jedną wiadomość. Można w nim wyczytać, że zdjęcia do serialu Wiedźmin rozpoczną się nie w listopadzie, jak wcześniej planowano, a 18 października. Ostatnie sceny mają być natomiast nagrane w maju 2019 roku.

Serial Wiedźmin od Netflix. Henry Cavill zagra Geralta z Rivii

Netflix podał wcześniej oficjalnie, że ma już obsadzoną rolę dla Geralta z Rivii w swoim serialu The Witcher. Henry Cavill wystąpił ostatnio w Mission Impossible – Fallout. Jest ogromnym fanem serii powieści Andrzeja Sapkowskiego. Znany jest z podwójnej roli Clarka Kenta i Supermana, w Człowieku ze stali, najbardziej kasowym z serii filmów o Supermanie. Zagrał również w Batman v. Superman: Świt sprawiedliwości, Lidze sprawiedliwości oraz nominowanym do Złotego Globu serialu Dynastia Tudorów.

Jego debiutem filmowym była rola w Hrabii Monte Christo. Wkrótce pojawi się w Nomis u boku Bena Kingsleya i Stanleya Tucciego. Henry wraz ze swoim bratem, Charliem Cavillem i Benem Blankenshipem założyli Promethean Production.

Ponadto Netflix potwierdził, że serial będzie liczył 8 odcinków. Jak będzie wyglądać opowieść?

Oparty na bestsellerowej serii powieści, The Witcher, to wspaniała opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Kiedy przeznaczenie rzuca go w kierunku potężnej czarodziejki i młodej księżniczki skrywającej niebezpieczny sekret, trio musi nauczyć się razem poruszać po niebezpiecznym świecie – czytamy w informacji od Netflixa.

Premiera serialu Wiedźmin

Lauren Hissrich opublikowała na początku września na Twitterze wpis, który możecie podejrzeć poniżej. Jest rok premiery serialu Wiedźmin, lecz nic ponad to. Spodziewamy się jednak, że serial będzie gotowy na końcówkę 2019 roku, a to z dwóch względów.

Po pierwsze, pod koniec czerwca Tomasz Bagiński mówił w kontekście serialu Wiedźmin: Jestem bardzo dobrej myśli, chociaż oczywiście zobaczymy, jak to wyjdzie za półtora roku, czyli wtedy, gdy ten serial trafi na ekrany. Jakby nie patrzeć, wychodzi na końcówkę przyszłego roku.

Po drugie, zdjęcia do serialu Wiedźmin mają ruszyć w listopadzie tego roku, zatem trzeba liczyć około 12 miesięcy od tego czasu aż do pojawienia się efektu końcowego na ekranach TV.

Serial-Wiedźmin-premiera

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.