Serial The Last of Us w porównaniu z grą. Zanosi się na wierną adaptację

Serial The Last of Us - zdjęcia już na finiszu, są też nowe wieści
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Serial The Last of Us zapowiada się na wyjątkowo wierną adaptację gry. Na to przynajmniej wskazuje zaprezentowany do tej pory krótki teaser.

Materiał źródłowy nie był niestety zbyt długi – do pokazania podobieństw z grą wykorzystano zaledwie 8 sekund ujawnionej niedawno zapowiedzi nadchodzących premier HBO – lecz trzeba przyznać, że jak na razie całość wygląda naprawdę doskonale. Twórcy serialu wyraźnie napracowali się, by jak najwierniej odtworzyć sceny znane już z gry, o czym pełniej przekonamy się być może już niedługo, gdy HBO zdecyduje się w ramach kampanii promocyjnej zamieścić nieco obszerniejszy zwiastun.

Oczywiście nie możemy spodziewać się stuprocentowego odwzorowania gry na ekranach. Telewizja jest jednak zupełnie innym medium niż gra, fabuła wymagała zatem dostosowania. Wiadomo też, że twórcy zdecydowali się na wprowadzenie autorskich elementów; na ekranach zobaczymy choćby kilka nowych postaci, których w oryginalnej grze nie było. Mimo to poniższe zestawienie wskazuje na to, że zrobiono to, co było możliwe, by pokazać w serialu liczne smaczki możliwe do wyłapania wyłącznie przez graczy.

Serial The Last of Us zadebiutuje na HBO już na początku 2023 roku; tymczasem zobaczcie wspomniane już porównanie scen z serialu i gry:

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie