Serial The Last of Us na nowym wideo. Plan zachwyca klimatem

Serial The Last of Us - plan PG
Filmy i seriale

Serial The Last of Us na nowym materiale wideo pokazującym produkcję „od środka”. Edmonton w Kanadzie dosłownie wygląda jak krajobraz po apokalipsie.

Niektórzy śmieją się, że to po prostu Edmonton, które wygląda tak na co dzień. Wprawne oko dostrzeże jednak, że to tak naprawdę plan zdjęciowy najnowszego serialu od HBO.

Serial The Last of Us będzie klimatyczny

Kanał Best Edmonton Mall na co dzień pokrywa wszelkie informacje związane z West Edmonton Mall, czyli największym centrum handlowym w Ameryce Północnej. Imponująca infrastruktura sklepów i punktów usługowych chwilowo ustąpiła na rzecz informacji dotyczących serialu The Last of Us z pierwszej ręki.

Najnowsze dziecko HBO powstające we współpracy z Naughty Dog nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Na ponad 6-minutowym filmiku poniżej możemy sprawdzić, jak produkcja serialu wygląda „od kuchni”. I choć nie uświadczymy tu nikogo z ekipy ani żadnego aktora, widać, że scenografowie zadbali o najdrobniejsze szczegóły.

Ulice Edmonton w Kanadzie wyglądają jak dosłownie wyciągnięte z gry – z porzuconymi, zniszczonymi samochodami i uszkodzonymi budynkami porośniętymi roślinnością. Ogółem wygląda to bardzo dobrze i przypomina krajobraz po apokalipsie. Niektóre części filmowych lokacji sprawiają wrażenie, jakby powstały z myślą o konkretnych scenach. W jednym momencie narrator wideo zauważa, że oczyszczona część zrujnowanej ulicy kojarzy się z walką z nacierającymi hordami wrogów.

Oprócz tego możemy także zapoznać się z dostosowanym na potrzeby filmu Budynkiem Legislatury Alberty, który również porośnięty jest roślinnością. Co ciekawe, jego druga strona jest „normalna”, co oznacza, że obiekt wystąpi tylko z jednego „profilu”. Swoją drogą, jak zauważaliśmy już wcześniej, twórcy ewidentnie stają na głowie, aby dostosować plan już na etapie zdjęć. Wiele elementów zapewne i tak zostanie dodanych w postprodukcji. Przypominamy także o pierwszym nieoficjalnym zdjęciu Joela, w którego wcielił się Pedro Pascal.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie