Seria Resident Evil przygotowana na nadejście PS5 i Xbox Scarlett

Capcom podkreśla, że ma asa w rękawie, który pomoże w łatwy sposób tworzyć gry na konsole nowej generacji. To RE Engine, napędzający serię Resident Evil.

Resident Evil 8 być może zadebiutuje już na next-genach, czyli PS5 i konsolach z rodziny Xbox Scarlett. Z komunikatu firmy wynika, że deweloperzy nie będą mieli większego problemu, jeśli chodzi o techniczną stronę tworzenia nowej odsłony serii. Wszystko dzięki RE Engine.

Capcom uważa, że jest przygotowany na nadejście konsol nowej generacji od Sony i Microsoftu. Może nie całościowo, lecz na pewno pod jednym bardzo ważnym względem. Podczas przeskakiwania na kolejne generacje konsol, twórcy zawsze obawiają się problemów związanych z silnikami oraz narzędziami do tworzenia gier. Twórcy serii Resident Evil śpią jednak spokojnie, ponieważ mają swój RE Engine.

Gry, które opracowaliśmy przy użyciu RE Engine na sprzęty obecnej generacji, zyskały uznanie krytyków, a od wczesnych etapów budowania tego silnika, zachowaliśmy możliwość rozszerzenia go na potrzeby rozwoju nowej generacji; Silnik RE to jedna z naszych mocnych stron, która przyczyni się do tworzenia gier nowej generacji – zaznacza Capcom (dzięki Gamespot).

Capcom to jeden z największych wydawców na świecie, który ma dobre stosunki z Microsoftem za sprawą choćby serii Dead Rising. Jesteśmy niezmiernie ciekawi, czy Japończycy pojawią się u boku Amerykanów podczas targów E3 2019, gdzie prawdopodobnie ujrzymy nową konsolę Xbox.

Jedną z pierwszych gier, które Capcom może wypuścić na next-genach, będzie Resident Evil 8, który – według nieoficjalnych wieści – już powstaje.

Resident Evil 8 w produkcji. Nieoficjalne szczegóły

W styczniu tego roku dotarły do nas pierwsze wieści o RE 8. Pochodzą one od osoby (pseudonim EvilVR na Twitterze), która w zeszłym roku ujawniła wiele szczegółów dotyczących Resident Evil 2 Remake, zatem możemy podejrzewać, że posiada solidne wtyki w szeregach Capcom.

EvilVR twierdzi, że Capcom rozpoczęło wczesną produkcję Resident Evil 8Fabuła gry podejmie niektóre wątki z poprzednika, a naszym głównym celem będzie ustalenie, kto opracował broń biologiczną Eveline z Resident Evil 7. Miejscem akcji będzie odizolowana od świata wyspa, gdzie tajemnicza korporacja tworzyła nową broń, lecz kiedy wszystko wymknęło się spod kontroli, część pracowników uciekła, a część zamieniła się w potwory.

Co ciekawe, Resident Evil 8 ma wykorzystać kilka motywów, które powstały z myślą o Resident Evil 4, lecz ostatecznie nie trafiły do gry. EvilVR wymienia choćby wroga określanego mianem Hook-Man czy halucynacje, przez które gracz nie będzie wiedział, którzy wrogowie są realni, a którzy nie.

Insider dodaje też, że Resident Evil 8 nie będzie grą FPP jak poprzednia część. Zamiast tego zobaczymy kamerę umiejscowioną za postacią, jak w Resident Evil 2 Remake.

Przeciek nie wspomina, kto będzie głównym bohaterem Resident Evil 8. Ponoć trwa jednak dyskusja, czy nie zrobić z tej części spin-offu, ponieważ nawiązuje ona w jakimś stopniu do Resident Evil 7.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: