Seria God of War zawdzięcza swoją nazwę losowaniu z kapelusza

Zobaczcie, jakie pomysły mieli deweloperzy podczas wymyślania nazwy dla serii God of War. Nie ma co gadać – wybrali najlepszą, choć zupełnie przypadkowo.

Seria God of War to jedna z najlepszych marek na konsole PlayStation, która jest z nami od wielu lat. Pierwsza odsłona cyklu ukazała się na PlayStation 2 (w roku 2002) i właśnie dowiedzieliśmy się, że mogła nazywać się zupełnie inaczej.

Deweloperzy mieli niemały problem z wybraniem nazwy dla powstającej marki. Typy były trzy: Dark Odyssey (Mroczna Odyseja), At the Hands of the Gods (W Rękach Bogów) oraz oczywiście God of War (Bóg Wojny). Który wybrać? Niestety, tutaj pojawił się problem, ponieważ każda propozycja wydawała się najlepsza, dlatego postawiono na… losowanie z kapelusza. Karteczki z nazwami zamieszano i wyłoniono God of War. Tak pozostało do dzisiaj.

Ciekawostka została ujawniona po latach przez Davida Jaffe’a, reżysera pierwszej części God of War. Podczas wymiany zdań na Twitterze z reżyserem najnowszej odsłony gry (Cory Barlog) stwierdził on: Początkowo wybieraliśmy pomiędzy trzema nazwami. God of War, Dark Odyssey oraz At the Hands of the Gods. Nie mogliśmy się dogadać, zatem wrzuciliśmy nazwy do kapelusza i postanowiliśmy, że wybierzemy tytuł, który zostanie wylosowany.

David Jaffe przyznał, że zawsze obstawał za God of War i kiedy jego faworyt został wylosowany, pomyślał: Dzięki niech będą Zeusowi, że padło na God of War. Waszym zdaniem to rzeczywiście najlepsza opcja?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: