Sekiro: Shadows Die Twice – rozmiar gry to 1/7 premierowej łatki do The Division 2

Bardzo miła niespodzianka od studia FromSoftware, twórców gry Bloodborne oraz serii Dark Souls.

Już Resident Evil 2 Remake pokazało, że można w tych czasach wydać grę formatu AAA nie nadwyrężając przy tym łącza internetowego graczy – tytuł w wersji na konsolę Xbox One waży jedynie 22 GB. W ślad za Capcom idą twórcy oczekiwanego Sekiro: Shadows Die Twice. Jak możemy zobaczyć na karcie tytułu w sklepie Xbox, plik z grą waży jedynie 12,58 GB. Premiera zbliża się wielkimi krokami i jeśli już teraz chcecie złożyć pre-order, poniżej wrzucamy kilka linków do ofert, gdzie wysyłką macie za darmo.

Sekiro: Shadows Die Twice – król wagi lekkiej

Niecałe 13 GB danych, w których zmieściło się Sekiro: Shadows Die Twice, to naprawdę niezła wiadomość dla wszystkich graczy i nie chodzi już tylko o krótszy czas pobierania, lecz przede wszystkim o oszczędność miejsca na dyskach twardych. Miło też usłyszeć takie wieści po niedawnym ogłoszeniu Ubisoftu, że premierowy patch do The Division 2 będzie ważył w przypadku PlayStation 4 nawet 90 GB (również dla posiadaczy wersji fizycznych gry).

Sekiro: Shadows Die Twice to nowy tytuł studia FromSoftware, twórców serii Dark Souls. Znajdź swoją drogę do zemsty w tej nowej przygodowej grze akcji. W grze wcielasz się w rolę „jednorękiego wilka” – zhańbionego, okaleczonego wojownika, który cudem uniknął śmierci. Zobowiązany chronić młodego panicza, potomka prastarego rodu, staje się on celem wielu bezlitosnych wrogów, w tym członków klanu Ashina. Gdy panicz zostaje schwytany, nic nie powstrzyma Sekiro przed wyruszeniem w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu honoru – nawet śmierć. Poznaj Japonię okresu Sengoku z końca XVI wieku, kiedy to między życiem a śmiercią trwał nieustający konflikt, i staw czoło potężnym przeciwnikom w mrocznym, pokręconym świecie. Wykorzystaj cały arsenał śmiercionośnych narzędzi protetycznych i potężnych umiejętności ninja, przekradając się obok wrogów, przemieszczając się alternatywnymi ścieżkami i biorąc udział w krwawych walkach.

Premiera gry z polskimi napisami na PlayStation 4Xbox One oraz PC 22 marca 2019 roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.