Ile czasu zajmie Scorn? To będzie obrzydliwa, ale niezbyt długa przygoda

Scorn oceniony w przedwczesnych recenzjach. Czy horror się udał?
Newsy PC Xbox Series

Twórcy Scorn poinformowali na Twitterze o długości gry. Okazuje się, że fani „opasłych” gier nie mają tu za bardzo czego szukać.

Scorn jest jednym z najbardziej oczekiwanych horrorów tego roku. Produkcja od Ebb Software to przelanie na grę wideo estetyki znanej z twórczości malarskiej Beksińskiego i H.R. Gigera. Oznacza to, że fani mocnych wrażeń znajdą tu coś w sam raz dla siebie. Reszta powinna jednak pamiętać o tym, aby nie jeść przed rozgrywką.

I choć do premiery mamy jeszcze trochę czasu, twórcy w ostatnich miesiącach podzielili się praktycznie wyłącznie krótkimi fragmentami rozgrywki. Istnieje szansa, że już na planowanym na czerwiec pokazie zobaczymy coś więcej. W międzyczasie niecierpliwi gracze pytają twórców, ile czasu powinno zająć przejście produkcji.

Deweloperzy za pośrednictwem Twitterowego konta gry odpowiedzieli. Niestety, fani długich przygód mogą poczuć się zawiedzieni – Scorn starczy nam jakieś 7-10 godzin. To dość… mało. W ostatnich latach wiele produkcji jednoosobowych gwarantowało nam nawet ponad 13 godzin rozgrywki. Sam jednak muszę przyznać, że o wiele lepiej jest dostać „skondensowaną” grę na parę godzin, niż coś dłuższego, w co może szybko wdać się powtarzalność.

Świat jest dość duży i obejmuje wiele różnych środowisk. Jego długość zależy też od tego, ile czasu zajmuje rozwiązywanie niektórych zagadek. Szacuję, że na zbadanie wszystkiego potrzeba dobrych 7-10 godzin.

– wyjaśniają deweloperzy w odpowiedzi na komentarz gracza na Twitterze

Ciekawi mnie aspekt „dużego świata”. Już wcześniej było wiadomo, że tytuł „rozgrywa się w otwartym świecie z różnymi połączonymi regionami”. Być może pojawi się sporo dodatkowej zawartości dla kolekcjonerów i wymaksowanie gry może zająć nam znacznie więcej czasu? No i warto również pamiętać, że w grze skupimy się nie tylko na eksploracji i walce. Sporo czasu poświęcimy na rozwiązywanie zagadek.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie