Saints Row – kolejna odsłona serii zostanie zapowiedziana w 2020

Dyrektor generalny Koch Media Klemens Kundratitz poinformował, że nowa odsłona cyklu zostanie zapowiedziana w następnym roku i… “będzie świetna”.

Gracze, którzy czekają na kolejną część popularnej serii o gangsterach, mogą spać spokojnie: następna odsłona cyklu – najprawdopodobniej Saints Row V – ujrzy światło dzienne. Faktem jest jednak, że stanie się to dość nieprędko: CEO posiadającego prawa do serii Koch Media informuje, że w roku 2020 będzie można się spodziewać jedynie oficjalnej zapowiedzi ewentualnej “piątki”. Oznacza to, że fizyczną możliwość powrotu do świata gry dostaniemy dopiero gdzieś w zamierzchłej przyszłości.

“Seria Saints Row jest bardzo bliska naszym sercom – i opowiemy o niej w następnym roku. Tymczasem macie nasze słowo: tytuł powstaje i będzie świetny”, powiedział przedstawiciel Koch Media.

Trochę historii

Saints Row to seria gier akcji z widokiem TPP, za której stworzenie odpowiada studio Volition Inc. Pierwsza odsłona cyklu zadebiutowała w 2006 roku na konsoli Xbox 360. Po premierze “trójki” prawa do serii przejęło studio Koch Media. Premiera ostatniej gry z cyklu, czyli Gat out of Hell, będącej zarazem samodzielnym dodatkiem do Saints Row 4, miała miejsce w roku 2015.

Seria stanowi swego rodzaju alternatywę dla serii GTA. Akcja Saints Row toczy się w fikcyjnym mieście Stilwater, a gracz wciela się w członka gangu 3rd Street Saints, wykonując przeróżne zadania fabularne, dzięki którym awansuje w hierarchii.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: