Rysy: Son of Rome - walka głównego bohatera z przeciwnikiem

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Ryse: Son of Rome 2 w produkcji? Gra miałaby już nie być exclusivem

Według znanego insidera twórcy serii Crysis mieliby pracować od dłuższego czasu nad sequelem Ryse: Son of Rome. Najnowsze doniesienia mówią o tym, że kontynuacja trafiłaby na PC, Xbox Series X|S oraz PS5.

Pamiętam czasy początku ubiegłej generacji konsol. Jednym z tytułów startowych było Ryse: Son of Rome, które implementowało świetny system cięcia ciał przeciwników w czasie rzeczywistym. Gra świetnie pokazywała możliwości wtedy nowego Xbox One. Niestety, posiadała też wiele wad, które przesądziły o słabych ocenach gry.

Insider wyjawia część informacji o Ryse: Son of Rome 2

Słuchając najnowszego odcinka podcastu The XboxEra, możemy usłyszeć, że według źródeł insidera Spheshal Ed studio Crytek miałoby pracować już wiele miesięcy nad sequelem wcześniej wspomnianego tytułu na wyłączność Microsoftu. Wspomniany fragment rozmowy rozpoczyna się po około 27 minucie poniższego nagrania.

Największym zaskoczeniem całej sytuacji jest jednak to, że gra miałaby pojawić się także na PS5. Jakie mogą być powody stracenia statusu ekskluzywności przez grę? Bardzo możliwe, że powodem tutaj mogą być polepszające się stosunki gigantów branży growej.

Mężczyzna był w przeszłości odpowiedzialny między innymi za przecieki związane z rozszerzeniem usługi PS Plus, dlatego mimo dosyć niezgrabnej wypowiedzi w temacie nowego Ryse, wydaje się być wiarygodny. Mam nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości usłyszymy więcej w tym temacie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się