Powstaje gra inspirowana The Last of Us. Tworzą ją na Unreal Engine 5

Rooted - Gra inspirowana The Last of Us
PC

Grupka deweloperów od niedawna tworzy wspólnie Rooted, która wielu graczom z pewnością skojarzy się z The Last of Us. Nic dziwnego, bowiem jest to gra inspirowana produkcją Naughty Dog.

Obecnie na temat Rooted nie wiadomo za wiele. Gra jest tworzona przez pięcioosobowy zespół, który najpewniej dopiero jest na samym początku swoich prac. Mimo to, ekipa odpowiedzialna za projekt ma czym się już pochwalić. Poniższe demo technologiczne prezentuje działanie Lumena w akcji – systemu oświetlenia, który daje efekty porównywalne do ray tracingu.

Trzeba przyznać, że oparcie całego systemu oświetlenia o Lumen robi wrażenie. Wcześniejsze demka prezentowały możliwości tego rozwiązania głównie w małych pomieszczeniach, co nie wyglądało aż tak spektakularnie jak w tym przypadku.

Drugie z udostępnionych nagrań dotyczy poziomu zaawansowania fizyki. Warto przyjrzeć się podwieszonym do plecaka przedmiotom – te zachowują się bardzo realistycznie. Najwidoczniej i na ten aspekt stawiają twórcy.

Cóż, poza nieco bardziej zaawansowanymi aspektami technologicznymi takimi jak kinematyka odwrotna twórcy w zasadzie nic więcej jeszcze nie zaprezentowali. Warto jednak mieć na uwadze dalszy rozwój Rooted, bo może z tego wyjść naprawdę coś ciekawego. Na ten moment gra nie posiada swojej strony internetowej, więc jeśli chcecie śledzić dalej jej rozwój, zachęcam do śledzenia dalszych wieści na oficjalnym profilu na Twitterze.

Co sądzicie o Rooted? W jaką stronę według Was powinni pójść twórcy?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie