ROCCAT Vulcan – nowa klawiatura mechaniczna w trzech wersjach

Takich klawiszy jeszcze nie widzieliśmy.

ROCCAT podczas odbywających się na Tajwanie targów Computex, zaprezentował klawiaturę mechaniczną Vulcan. Urządzenie z nowej serii wyróżnia się nieprzeciętną stylistyką i nowoczesną mechaniką. Jest to pierwszy model wyposażony w autorskie przełączniki Titan, które poza nietuzinkowym wyglądem, zapewniają wysoką szybkość działania i responsywność.

Podczas projektowania przełączników duży nacisk położono na wygląd konstrukcji. Przezroczysta obudowa umożliwia wgląd w mechanizm. Zastosowano również bardzo lekkie nakładki na klawisze. Dzięki temu, przełączniki Titan są idealnym dopełnieniem najnowszego systemu podświetlenia RGB – AIMO. Nowy mechanizm umożliwił poprawę działania względem standardowych konstrukcji. Do budowy przełączników zastosowano wysokiej jakości materiały i podzespoły. Zminimalizowało to drgania, dzięki czemu oprogramowanie jest w stanie odczytywać sygnał z klawiszy o 20% szybciej niż w przypadku konkurencyjnych klawiatur.

Anodowana, aluminiowa płyta wierzchnia oferuje solidną i trwałą konstrukcję. Mechaniczne pokrętło do kontroli multimediów nadaje klawiaturze dodatkowej funkcjonalności (wersja 100 i 120). Vulcan może się pochwalić magnetyczną, odczepianą podpórką pod nadgarstki (tylko wersja 120 AIMO) oraz regulowanymi gumowanymi stopkami, które zapewniają stabilność podczas gry.

Produkt trafi do sprzedaży w III kwartale 2018 r. Klawiatury z serii Vulcan będą dostępne w trzech wariantach: Vulcan 80 w cenie 129,99 euro, Vulcan 100 AIMO w cenie 149,99 euroi Vulcan 120 AIMO w cenie 159,99 euro.

Źródło: Roccat

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.