Robert Lewandowski zakończył współpracę z Huawei. Zrobił to przez „fake newsa”

Robert Lewandowski - logo Huawei
Technologie

Robert Lewandowski, polski utalentowany piłkarz, zerwał wieloletnią umowę z firmą Huawei po opublikowaniu w dzienniku Daily Mail, jak się okazuje, najpewniej fake newsa. Według jego treści wymieniona firma miałaby wspierać Rosję w ochronie cyberbezpieczeństwa przy atakowaniu Ukrainy.

Rozwój sytuacji na przestrzeni ostatnich dni był bardzo dynamiczny. Najpierw w Daily Mail pojawiła się nieprawdziwa informacja na temat wspierania Rosji przez Huawei, a później Robert Lewandowski ogłosił zakończenie współpracy z chińskim gigantem. Jak się okazuje, zdecydowanie przedwcześnie i w zasadzie pochopnie podjął tę decyzję, bowiem okazało się, że doszło do publikacji nieprawdziwej informacji przez Daily Mail – a przynajmniej tak twierdzi Huawei.

Huawei CBG Polska żałuje zakończenia partnerstwa z Robertem Lewandowskim. Doceniamy naszą długoletnią współpracę i życzymy mu samych sukcesów w przyszłości. Huawei przypomina równocześnie, że publikacja Daily Mail to fake news – zawarte w niej informacje są nieprawdziwe.

– pisze Huawei w oświadczeniu

Na ten moment ciężko przewidzieć, czy Robert Lewandowski wróci do współpracy z Huawei, ale w zasadzie nic nie powinno stać na przeszkodzie, by się tak stało. W teorii nic nie powinno stać na przeszkodzie, by nasz rodak wrócił do bycia twarzą wymienionej marki technologicznej. W internecie jednak nie brakuje głosów, według których Huawei po prostu wypiera się współpracy z Rosją, a w rzeczywistości miałoby być nieco inaczej.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie