Hit z PS5 zauważony na PC. Kolejna konwersja coraz bliżej

Returnal prawie na pewno wyjdzie na PC. Kolejny hit z PS5 z nową wersją
Newsy PC PS5

Oficjalnych informacji jeszcze nie ma, ale w trakcie GDC zauważono hitową grę Returnal działającą na PC. Teraz nie uwierzę, że to wyłącznie przypadek.

Returnal swego czasu było bardzo głośnym tytułem. Debiutanckie dzieło Housemarque okazało się wyjątkową grą akcji roguelike. Mało który wysokobudżetowy tytuł łączy ze sobą tak zgrabnie gatunki, wzbogaca to ciekawą historią i do tego „uzależniającym” gameplay’em. Nic dziwnego, że wielki hicior najpewniej doczeka się wydania PC.

Świetna gra akcji byłaby kolejną, która z PlayStation trafia na PC. Sony coraz chętniej zaznacza swoją obecność na poletku komputerów osobistych. Po God of War, Days Gone, Horizon Zero Dawn czy niedawnym Marvel’s Spider-Man zapewne niebawem zagramy w Returnal. Niestety, faktyczna konwersja nie została jeszcze potwierdzona przez PlayStation ani Housemarque.

Co nie zmienia faktu, że ta praktycznie na pewno istnieje. Przecieki na temat pojawiają się w internecie niespodziewanie regularnie. Specjalista technologiczny z Digital Foundry Alexander Battaglia informuje na Twitterze, że na specjalnej konferencji w trakcie GDC 2022 widział Returnala odpalonego na komputerze. Za świetną wiadomość odpowiada tak naprawdę wyłącznie źródło sygnału zaznaczone na wideo jako „Output: SDR(PC)”. Jak dla mnie to już pewna sprawa, ale dla pewności lepiej wstrzymać się ze zbytnim entuzjazmem. Co ciekawe, nie jest to jedyna zmierzająca na PC gra z PlayStation.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie