Resident Evil zioła1

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Chcecie zioła z Resident Evil? Są dostępne w oficjalnym sklepie Capcomu

Który fan Resident Evil nie marzył o nabyciu zielonego lub czerwonego ziółka z gry? Teraz marzenie staje się rzeczywistością.

Capcom świętuje w tym roku 25. urodziny marki RE. Charakterystyczne zioła pojawiły się w pierwszej odsłonie serii i pozostały w niej na długo, lecząc obrażenia bohatera. Teraz japoński oddział Capcomu (za SoraNews.com) oferuje je w swoim sklepie – choć w trochę odmiennej formie, niż można się spodziewać.

Wspomniane zioła są w rzeczywistości solą do kąpieli, dostępną w dwóch kolorach: czerwonym i zielonym. Oczywiście pamiętamy, że były też niebieskie – ale te są niedostępne. Każdy z dwóch wariantów jest dostępny w maciupeńkiej torebeczce, którą wyceniono na 550 jenów (niecałe 5 dolarów, czyli około 20 złotych).

Zapewne po kąpieli z taką solą gracz odzyska komplet sił witalnych. Choć brzmi to zabawnie, to i tak sole w kolorze ziół mają trochę większy sens niż perfumy z RE, który raczej nie budzi pozytywnych skojarzeń zapachowych (a raczej przeciwnie).

Początki serii Resident Evil sięgają 1996 roku. Wówczas miała miejsce premiera pierwszej odsłony o tytule Biohazard. W maju 2021 do graczy trafiła ósma część cyklu. W RE Village Jako Ethan Winters wyruszamy w głąb zaśnieżonej wsi, by uratować córkę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się