Resident Evil 7 – wymagania sprzętowe zabiją Waszego PC? Sprawdzajcie!

Resident Evil 7 – wymagania sprzętowe zabiją Waszego PC? Sprawdzajcie!
Newsy PC Polecamy!

Już wiadomo, jaki sprzęt będzie potrzebny do walki z rodziną Baker.

Dowiedzieliśmy się w końcu, jak wyglądają wymagania sprzętowe dla Resident Evil 7, które zadebiutuje 24 stycznia przyszłego roku na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Do sensownego grania w rozdzielczości 1080p oraz płynności na poziomie 30 klatek na sekundę, niezbędny będzie procesor Intel Core i5-4460, karta graficzna GeForce GTX 760 oraz 8 GB pamięci RAM. Żeby uzyskać na takim sprzęcie wspomnianą płynność, będziemy musieli niestety obniżyć jakość tekstur.

Do odpalenia Resident Evil 7 w jakości 1080p oraz 60 fps-ach niezbędny będzie procesor Intel Core i7 3770 oraz grafika na poziomie GeForce GTX 960.

Poniżej przedstawiamy pełne specyfikacje. Sprawdzajcie i komentujcie, jak Wasze komputery sprostają takim wymaganiom.

Resident Evil 7 – wymagania sprzętowe minimalne (1080p oraz 30 fps)

  • System operacyjny: WINDOWS 7,8,8.1,10 64-BIT
  • Procesor: Intel Core i5-4460, 2.70GHz / AMD FX-6300 lub lepszy
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 760 / AMD Radeon R7 260x lub lepsza
  • DirectX: Wersja 11

Resident Evil 7 – wymagania sprzętowe zalecane (1080p oraz 60 fps)

  • System operacyjny: WINDOWS 7,8,8.1,10 64-BIT
  • Procesor: Intel Core i7 3770 3.4GHz / AMD lub lepszy
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960 / AMD Radeon R9 280X lub lepsza
  • DirectX: Wersja 11

Resident Evil 7 – bonusy za pre-order i odpowiedź w sprawie mikropłatności

Do sieci przedostały się informacje dotyczące zamówień przedpremierowych Resident Evil 7. Według szwedzkiego sklepu Disc Shop, dodatkiem do pre-orderów będą cztery zestawy przetrwania: Recovery Set, Handgun Set, Burner Set oraz Chem Fluid Set. Wszystkie zobaczycie na grafice poniżej.

Każdy z zestawów posiada inną monetę – prawdopodobnie złotą, srebrną, z brązu oraz miedziaka – której funkcji jeszcze nie poznaliśmy. Pojawiły się jednak przypuszczenia, że może to być związane z mikropłatnościami w Resident Evil 7.

Głos w sprawie zajęli deweloperzy z Capcom, którzy w oświadczeniu dla serwisu Videogamer uspokajają graczy: Choć przewidujemy bonusy za pre-order oraz DLC do Resident Evil 7, nie będzie żadnych mikrotransakcji w grze.

Możemy zatem spać spokojnie i jeszcze raz spojrzeć na wczorajszy zwiastun oraz mroczne screeny (na końcu newsa). Przypominamy, że Resident Evil 7 pojawi się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One dopiero w przyszłym roku, 24 stycznia.

Resident Evil 7 - bonusy za preorder
Resident Evil 7 – bonusy za preorder

Resident Evil 7 – przerażający zwiastun i mroczne screeny

Capcom kończy z niedomówieniami i przedstawia konkrety. Dostajemy przede wszystkim filmik, który według producenta pozwala rzucić okiem na to, co będzie prezentowała ostateczna wersja Resident Evil 7. 

Trailer jest naprawdę mocny i wygląda na to, że czeka nas podróż pełna grozy. Akcja tytułu przeniesie nas do Dulvery w amerykańskim stanie Louisiana. Na jednej z plantacji znajduje się ogromna rezydencja. Z pozoru opuszczone domostwo zamieszkuje rodzina Baker, w której ręce mamy nieprzyjemność się dostać. Zapraszamy do oglądania poniższego zwiastuna!

Ponadto Capcom opublikował kolejną paczkę klimatycznych screenów z Resident Evil 7. Gra pojawi się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One dopiero w przyszłym roku, 24 stycznia.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie