Jest data premiery Resident Evil 4 VR. Gameplay pokazuje duże zmiany

Jest data premiery Resident Evil 4 VR. Gameplay pokazuje duże zmiany
PC

Capcom już wcześniej zapowiedział Resident Evil 4 w wersji na gogle VR. Teraz doczekaliśmy się potwierdzenia daty premiery. Problem w tym, że grę odpalicie… tylko na Oculus Quest 2.

Capcom nie spoczywa na laurach – po odświeżonych RE 2 i RE 3 przyjdzie czas na RE 4, a przynajmniej na to wskazują insiderzy, wewnętrzne dokumenty firmy i plotki. Zanim nadejdzie ten czas, szykuje się ciekawa gratka dla fanów VR.

Resident Evil 4 w VR wygląda lepiej niż przypuszczaliśmy

Pokazano zwiastun nowej wersji Resident Evil 4. Tym razem nie mówimy jednak o remasterze czy oczekiwanym remaku, a o wersji na gogle wirtualnej rzeczywistości. Poznaliśmy też datę premiery – gra zadebiutuje już za miesiąc, bo 21 października 2021 roku. W sam raz na Halloween.

Jak zawsze, tu także jest pewne „ale”. Mianowicie, produkcja jest tworzona wyłącznie z myślą o Oculus Quest 2 od Facebooka. Jest to pewnego rodzaju zmiana, bo dotychczasowe gry VR powstałe na niego były w pełni wstecznie kompatybilne.

RE 4 doczekało się pewnych zmian w stosunku do oryginału, choć twórcy zaznaczają, że historia, łamigłówki, a nawet wszystkie QTE zostaną tak, jak były dotychczas. Różnica polega na dostosowaniu ich do pełnej interaktywności w VR. I chodzi tu nie tylko o możliwość wyjmowania broni „z pasa”, ale też choćby chodzenia i strzelania jednocześnie czy dynamicznej zmiany kamery z trybu FPP na TPP, gdy wyważamy drzwi kopniakiem. Zaznaczmy, że sposób chodzenia opierać się ma na teleportacji lub klasycznym wychylaniu drążka.

Do tego zdecydowano się ulepszyć nieco tekstury i sprawić, że przeciwnicy rzadziej będą celować w Ashley. W końcu jej ochrona to dość istotny element oryginalnej gry. Poniżej znajdziecie zarówno nowy gameplay, jak i zwiastun z datą premiery.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie