Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Resident Evil 3 Remake – sprzedaż gry. Capcom podaje pierwsze dane

Pierwsze pięć dni było naprawdę udanych dla Resident Evil 3 Remake. Nic dziwnego, że deweloper nie chce skończyć z odświeżaniem starych hitów.

Resident Evil 3 Remake zadebiutowało niecałe dwa tygodnie temu na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Capcom ujawnia, że przez pierwszych 5 dni tytuł rozszedł się w nakładzie ponad 2 mln sztuk.

Wynik 2 mln egzemplarzy sprzedanego remake’a dotyczy wersji pudełkowych oraz cyfrowych. Deweloper zdradził, że po „cyfrówki” sięgnęło blisko 50 procent graczy. Dla porównania dodamy, że ogólna sprzedaż oryginalnego Resident Evil 3: Nemesis z 1999 roku wynosiła 3,5 miliona sztuk. Odświeżona produkcja z łatwością pobije ten wynik.

Capcom ujawnia ponadto, że sprzedaż Resident Evil 2 Remake, gry wydanej w styczniu zeszłego roku, przekroczyła właśnie 6,5 miliona sprzedanych egzemplarzy.

Jak zatem widać, wyniki obu gier są rewelacyjne, zatem nic dziwnego, że Japończycy myślą o kolejnych remake’ach. Według nieoficjalnych informacji, trwają już prace nad Resident Evil 4 Remake. Gra ma ponoć zadebiutować w 2022 roku. Jednocześnie w przyszłym roku na rynek podobno trafi Resident Evil 8, które ma mocno zaskoczyć graczy. Pierwsze pogłoski na ten temat przytaczaliśmy w tym newsie.

Jedno jest pewne – marka żyje, ma się dobrze, sporo zarabia, więc o kolejne części fani RE raczej mogą być spokojni. Jak pisaliśmy w naszej recenzji Resident Evil 3 Remake: Są serie ponadczasowe, a ta jest jedną z nich.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%