Resident Evil 3 Remake powstanie? Odpowiedź Capcom jest obiecująca

Zapewne wielu z Was spędziło miniony weekend na eksplorowaniu posterunku w Raccoon City. Niektórzy już teraz zadają pytanie: Resident Evil 3 Remake powstanie? Capcom odpowiada, że zależy to tak właściwie od samych graczy.

Resident Evil 2 Remake pojawił się 25 stycznia 2019 roku na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra została fenomenalnie przyjęta i tym razem okazało się, że przedpremierowy hype nie był w ogóle przesadzony. Już przed premierą odświeżonej dwójki pojawiały się pytania o nowe szaty dla trójki. Pora powrócić do tematu.

Resident Evil 3 Remake – będzie entuzjazm? Będzie gra

Fani serii Resident Evil zastanawiają się, czy Capcom – posiadając aktywa i mechanikę opracowaną dla Resident Evil 2 Remake – jest w stanie szybko przygotować remake’a trzeciej części gry. Yoshiaki Hirabayashi, producent odświeżonej dwójki, stwierdził podczas rozmowy z Game Watch (dzięki Gamingbolt), że Capcom rozważy odnowienie Nemesis, jeśli fani naprawdę będą cieszyć się z obecnego Resident Evil 2, wykażą entuzjazm oraz to, że chcą zobaczyć kolejnego remake’a.

Patrząc na oceny Resident Evil 2 Remake oraz zainteresowanie jakie wzbudza gra, możemy śmiało powiedzieć, że ze strony fanów wszystkie warunki zostały w zasadzie spełnione.

Resident Evil 3 Remake może już być w produkcji

Warto przypomnieć, że jeszcze przed premierą Resident Evil 2 Remake, pojawiły się nieoficjalne informacje odnośnie odświeżania trzeciej części serii. Na początku grudnia zeszłego roku donosił o tym użytkownik forum ResetEra, skrywający się za pseudonimem DuskGolem. W przeszłości udowodnił on, że ma dobrych informatorów. To on ujawnił szczegóły dotyczące DLC Not Hero do Resident Evil 7.

Według DuskGolemResident Evil 3 Remake znajduje się w pełnej produkcji. Insider podkreśla również, że trójka będzie ostatnim remake’m z głównej linii serii. Capcom ponoć chce odświeżyć starsze gry, by móc je z łatwością przenieść w przyszłości na kolejną generację konsol, czyli PS5 i Xbox Scarlett.

Powyższe rewelacje są oczywiście nieoficjalne, lecz przypominamy, że pod koniec listopada producent Tsuyoshi Kanda stwierdził, iż chciałby pochylić się jeszcze nad innymi klasycznymi przedstawicielami serii. Znając umiłowanie Capcom do odgrzewania starych gier, Resident Evil 3 Remake jest naprawdę niewykluczony.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.