Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Resident Evil 3 Remake – edycja kolekcjonerska z figurką Jill trafi do Polski

Zaprezentowana pod koniec zeszłego roku edycja kolekcjonerska Resident Evil 3 Remake będzie dostępna w Polsce – informuje polski wydawca gry, firma Cenega.

Dobra wiadomość dla fanów kolekcjonerek, edycji specjalnych i dobrych (mamy nadzieję) remake’ów: Cenega poinformowała, że pokazany w grudniu 2019 zestaw Resident Evil 3 Collector’s Edition będzie dostępny w Polsce!

Na razie nie wiadomo, na ile wyceniono kolekcjonerkę, ale póki co nie rozmawiajmy o pieniądzach, skoro są ciekawsze rzeczy do przedyskutowania – jak chociażby sama zawartość zestawu. Kluczowym jego elementem jest figurka głównej bohaterki: prawie 28-centymetrowa statuetka przedstawia Jill Valentine z pistoletem w ręku. Dalej mamy kolorowy artbook, plakat-mapę Raccoon City, soundtrack na dwóch płytach i gustowną skrzynię. Do kolekcjonerki dołączono również grę, ale w tym miejscu mamy niezbyt dobre wieści dla pecetowców: zestaw będzie dostępny jedynie z Resident Evil 3 Remake w wersji na Xboksa One i PS4.

Całość wygląda obiecująco i przypomina Collector’s Edition remake’u RE2, do którego dołączono podobną skrzynię i statuetkę z okrągłą podstawką (choć była to oczywiście figurka Leona Kennedy’ego).

Remake Resident Evil 3 to jedna z najbardziej oczekiwanych premier roku 2020. Reprodukcja drugiej odsłony serii odniosła spory sukces, dlatego fani mają nadzieję, że Capcom także i tym razem stanie na wysokości zadania. W porównaniu z oryginalną wersją, remake RE3 otrzyma szereg modyfikacji – zarówno w gameplayu, jak i warstwie fabularnej, ale warto tu też wspomnieć o zakończeniach: twórcy wyjawili, że remake zostanie pozbawiony alternatywnych zakończeń.  Na początku stycznia pisaliśmy, że gra jest już niemal w całości gotowa i czekają ją jeszcze tylko finalne poprawki. Natomiast tutaj prezentujemy trochę screenów i trailer z twarzowym Nemezisem.

Resident Evil 3 Remake zadebiutuje na PC, PS4 i Xbox One już 3 kwietnia 2020.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%