Resident Evil 3 Remake – Capcom igra z graczami czy szykuje się do zapowiedzi?

Capcom opublikował na Twitterze wpisy, które ponownie rozgrzały serca fanów serii Resident Evil, a szczególnie tych, którzy chcieliby jeszcze raz zmierzyć się z Nemesis’em w Resident Evil 3 Remake.

Po doskonale przyjętym Resident Evil 2 Remake naturalnym krokiem wydaje się być odświeżenie trzeciej części gry, która zadebiutowała w 1999 roku na pierwszej konsoli PlayStation. Studio Capcom zresztą przyznało, że rozważy odnowienie Nemesis, jeśli fani naprawdę będą cieszyć się z obecnego Resident Evil 2, wykażą entuzjazm oraz to, że chcą zobaczyć kolejnego remake’a. Sądząc po świetnych ocenach odnowionej dwójki oraz wysokiej sprzedaży, można zakładać, że wszystkie oczekiwania dewelopera zostały spełnione. Zatem, kiedy zapowiedź Resident Evil 3 Remake?

Resident Evil 3 Remake – co chce powiedzieć nam Capcom?

Capcom pogrywa ostatnio z fanami serii wrzucając na Twittera wpisy, które zostały zinterpretowane przez internautów jako nieuchronne zbliżanie się do oficjalnej zapowiedzi Resident Evil 3 Remake.

Najpierw deweloper przedstawił screen z remake’u pierwszego Resident Evil, na którym widzimy Jill Valentine (jest ona również bohaterką RE 3). Podpis pod obrazkiem brzmi: Czy kiedykolwiek czułeś, że ktoś cię obserwuje…? Może to być odniesienie do niesławnego głównego antagonisty Resident Evil 3, którym był oczywiście Nemesis. To wróg klasy Tyrant, podobny do Mr. X z Resident Evil 2 Remake, który prześladował Jill i zawsze pojawił się niespodziewanie w najmniej oczekiwanym momencie.

Kolejny tweet to screen pochodzący z remake’u Resident Evil 2, na którym widzimy Claire wpatrującą się w dziurę w ścianie. Tutaj podpis: Oczywiście coś lub ktoś nie rozumie pojęcia drzwi… Jak myślisz, co stało się ze ścianą? I znowu fani widzą nawiązanie do Resident Evil 3, gdzie Nemesis nie przepadał za drzwiami i był znany z przebijania się przez wszystko, co tylko możliwe.

Na koniec mamy Resident Evil 4 i pytanie o naszą ulubioną broń z tej gry. W tym przypadku połączono tweeta ze zbliżającą się zapowiedzią Resident Evil 3 Remake tym, że według jednego z przecieków odświeżona trójka miałaby być inspirowana właśnie RE 4.

Sądzicie, że to właściwy trop, czy jednak fani serii szukają na siłę powiązań, by dopasować rzeczywistość do swoich oczekiwań?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.