Remedy Entertainment okładki gier Alan Wake i Control

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Twórcy Alana Wake’a mają masę dobrych wieści. Informacje o grach studia, w tym o pewnej kontynuacji

Remedy Entertainment opublikowało na swojej stronie wpis, w którym zachwala ostatnie miesiące swoich prac nad wieloma grami. Czyżby studio rzeczywiście pracowało nad grą Alan Wake 2?

Od dłuższego czasu wiadomo, że Remedy dzięki pomocy finansowej Epic Games Store rozwija tajemniczy projekt Condor. Okazuje się, że deweloperzy przeprowadzają już otwarte i zamknięte testy. Oprócz tego zespół pracuje nad innym tytułem. Czy to właśnie kontynuacja przygód pewnego pisarza?

Projekt gry AAA realizowany przez Remedy we współpracy z Epic Games wszedł w fazę pełnej produkcji, a druga, mniejsza gra jest nadal w fazie produkcji. Vanguard, drużyna od naszego projektu gry kooperacyjnej free-to-play, nadal rozwija grę w dobrym tempie, przeprowadzając wybrane, wewnętrzne i zewnętrzne zamknięte testy rozgrywki.

Co ciekawe, świat Control ma otrzymać kolejną, jeszcze większą odsłonę. Nie doprecyzowano, czy można w tym przypadku mówić o produkcji z „2” w tytule, aczkolwiek miałaby to być kontynuacja.

Remedy podpisało z 505 Games umowę o współwydawaniu i rozwoju gry wieloosobowej, stanowiącej spin-off wielokrotnie nagradzanego Control. Uzgodniono również warunki współpracy nad przyszłą, większą grą Control z wyższym budżetem.

Z tej samej wypowiedzi można się dowiedzieć też, że Control trafiło już do 10 milionów graczy. Bez wątpienia jest to fenomenalny wynik, dlatego z całego serca gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się