Remaster Dead Rising zadebiutuje na PS4? Wskazuje na to…

Pewnie dla wielu graczy byłaby to dobra rozgrzewka przed Dead Rising 4.

Pierwsza część Dead Rising zadebiutowała niemal 10 lat temu na konsoli Xbox 360, lecz według serwisu Exophase, tytuł zostanie przeniesiony – zapewne w odświeżonej formie – na PlayStation 4. Wspomniany portal zamieścił na swoich łamach listę trofeów, jakie mamy zdobyć w Dead Rising na konsoli Sony i jeśli chcecie się z nią zapoznać, wystarczy zajrzeć w to miejsce. Ciekawe, czy remaster rzeczywiście jest szykowany, a jeśli tak, to na jakie usprawnienia możemy liczyć. Będą lepsze tekstury, efekty i jakaś dodatkowa zawartość? Czy może jednak jedynie podwyższona rozdzielczość? Na razie można sobie zgadywać.


Pojawienie się pierwszego Dead Rising na PS4 byłoby miłym prezentem dla posiadaczy tego sprzętu, ponieważ zapowiedziana na grudzień tego roku czwarta część serii zawita póki co jedynie na Xboksie One oraz PC. Początkowo wszyscy sądzili, że czwóreczka w ogóle nie wychyli się poza amerykańską konsolę, lecz Microsoft wyjaśnił sprawę w zeszłym miesiącu takim oto komentarzem: Dead Rising 4 na XOne jest tworzone przez Capcom ze wsparciem Microsoftu. Fani gry będą mogli w nią zagrać najpierw na Xboksie One i PC z Windows 10 w grudniu. Na Windowsa 10 gra będzie produkcją na wyłączność przez 90 dni, a na konsolę Xbox One przez rok. Mamy długotrwałe relacje z Capcomem, tak jak to było w przypadku Dead Rising 3 na Xboksa One.

Jak pamiętacie, Dead Rising 3 było grą na wyłączność dla Xboksa One, ale po 10 miesiącach pojawiło się na PC. Jednak według umowy z Microsoftem, gra była konsolową produkcją na wyłączność dla sprzętu z USA i nigdy nie zadebiutowała na PS4. Z wypowiedzi Microsoftu wnioskujemy więc, że tym razem może być nieco inaczej. Najpierw Dead Rising 4 pojawi się na XOne oraz PC z Windows 10, po 90 dniach będzie można ją pobrać na wszystkie komputery poprzez Steam, a po roku zagramy również na innych konsolach, czyli zapewne na PlayStation 4.

Przypominamy, że premiera Dead Rising 4 na Xboksa One oraz PC została zaplanowana na 6 grudnia tego roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

8 Shares
Share8
+1
Tweet