Remake pierwszej części Metal Gear Solid nie powstanie

Przynajmniej jeśli chodzi o wersję, którą jeden fan starał się stworzyć przy pomocy pieniędzy uzbieranych na Kickstarterze.

Kilka tygodni temu Hideo Kojima został zapytany w jednym z wywiadów, czy jest szansa na remake pierwszej części Metal Gear Solid wydanej na PSX-a, która miałaby powstać na PS4. Twórca odpowiedział, że w tej chwili nie ma takiej możliwości, ponieważ jego ludzie pracują nad innymi projektami jak chociażby MGS V. Podkreślił jednak, że widzi tutaj szansę dla fanów, którzy jeśli chcą, mogą popisać się kreatywnością.

Tak też zrobił jeden z użytkowników Kickstartera o pseudonimie Tom. Stworzył zbiórkę w której chciał uzyskać od dobroczyńców 650 tysięcy dolarów na stworzenie remake’u pierwszej części Metal Gear Solid. Okazało się, że tak niskiego zainteresowania projektem jeszcze w historii Kickstartera nie było. Na konto Toma nie wpłynęło nawet kilka centów!


Tom szybko więc zamknął zbiórkę. Pytanie tylko, czy przypadkiem nie był to naciągać, a gracze zorientowali się w porę i pokrzyżowali mu plany? Jak sądzicie? Więcej o zbiórce znajdziecie tutaj. Nie da się ukryć, że opis projektu był mocno lakoniczny.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

3 Shares
Share3
+1
Tweet