Fan stworzył z Californication od Red Hot Chili Peppers prawdziwą grę wideo

Californication gra wideo Red Hot Chili Peppers
PC

Californication od Red Hot Chili Peppers jako gra wideo? Czemu nie! Ambitnego zadania podjął się jeden z fanów i wyszło mu całkiem nieźle.

Legedarny teledysk dla wielu fanów wydawał się dość ciekawym pomysł na pełnoprawną grę wideo.

Red Hot Chili Peppers jako inspiracja do gry wideo

RHCP wydali w 1999 roku album Californication, którym z miejsca podbili serca słuchaczy na całym świecie. Wielu odbiorcom tytułowa piosenka, a szczególnie teledysk do niej, zapadły w pamięć najbardziej. Gracze też powinni kojarzyć ten klip, który składał się w zasadzie z fragmentów wielu różnych i dziwacznych gier wideo. Gier, które nigdy jednak nie powstały.

Dla jednego z fanów taki stan rzeczy wydał się dziwny. Dlatego też postanowił samemu stworzyć niewielką produkcję indie złożoną z siedmiu mniejszych poziomów inspirowanych najciekawszymi fragmentami klipu. Tytuł dostępny jest zupełnie za darmo na platformie itch.io. Grę pobierzecie z tego miejsca.

Tak bardzo chciałem zagrać w tę grę! Jest rok 2022 i nie widziałem, żeby ktoś zrobił taką grę, więc rzuciłem sobie wyzwanie, żeby ją stworzyć. Wybrałem kilka epickich momentów z teledysku i zamieniłem je w 7 poziomów, każdy z inną mechaniką gry. Mam nadzieję, że Wam się spodoba!

– twierdzi Miquel Camps Orteza, twórca gry

Szczerze mówiąc – jestem zachwycony! W końcu mogę cofnąć się do etapu szału na RHCP. Dość powiedzieć, że osobiście również niegdyś chciałem bardzo zagrać w tego typu pozycję.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia