Opowieść z Red Dead Redemption 2 w formie książki. Piękny gest fana dla ojca

Red Dead Redemption 2 z kompletnie nową kampanią dzięki temu modowi
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Red Dead Redemption 2 jako książka? To mógłby być jeden z najciekawszych westernów do przeczytania. I takiej właśnie konwersji dokonuje jeden z fanów.

Wyjaśnia on, że chciałby, aby jego ojciec mógł zaznajomić się z tą przepiękną historią.

Red Dead Redemption 2 jako książka dla ojca

Doszliśmy do tego momentu w historii gier wideo, gdzie wiele pozycji można traktować jako prawdziwą sztukę. I nie chodzi tu wcale o artystyczne zacięcie designerów, ale o przedstawienie historii, której nie powstydziłyby się wielotomowe książki czy długaśne serie filmowe.

Dlatego też często wiele firm decyduje się na wydawanie „papierowych” wersji osadzonych w światach swoich tytułów. Mamy w końcu całe serie Assassin’s Creed czy Diablo. Choć Rockstar nigdy nie zdecydował się na wydanie książki RDR, robi to jeden z fanów.

Na Reddicie pojawił się post fana RDR2, który uznał, że gra przedstawia jedną z najpiękniejszych opowieści w historii elektronicznej rozrywki. Bardzo chciałby, aby jego tata mógł zapoznać się z fabułą (zgaduję, że może być fanem westernów), ale nie jest to osiągalne. Problem w tym, że ojciec internauty (którego ksywkę wolałbym pominąć) gra wyłącznie w prostsze gry pokroju serii LEGO, więc RDR2 wydaje się zbyt skomplikowane.

Chcę pokazać mojemu tacie tę historię, bo myślę, że by mu się spodobała, ale on nie gra w żadne inne gry wideo poza grami LEGO (wszystkie inne mają zbyt skomplikowane sterowanie), więc zamieniam RDR2 w książkę dla niego. To jest to, co mam do tej pory.

WankStain615 na Reddit

Gracz zaprezentował początek opowieści do momentu, gdy bohaterowie spotykają Sadie Adler. W komentarzach nie brakuje zachwytów nad stylem pisarskim i świetnym pomysłem, aby narratorem był John Marston. Wielu fanów nie może doczekać się kontynuacji opowieści. Mamy nadzieję, że nie zajmie to aż tyle, ile deweloperom zajęło tworzenie gry!

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie