red dead redemption 2 zachód słońca
0 komentarzy

Opowieść z Red Dead Redemption 2 w formie książki. Piękny gest fana dla ojca

Red Dead Redemption 2 jako książka? To mógłby być jeden z najciekawszych westernów do przeczytania. I takiej właśnie konwersji dokonuje jeden z fanów.

Wyjaśnia on, że chciałby, aby jego ojciec mógł zaznajomić się z tą przepiękną historią.

Red Dead Redemption 2 jako książka dla ojca

Doszliśmy do tego momentu w historii gier wideo, gdzie wiele pozycji można traktować jako prawdziwą sztukę. I nie chodzi tu wcale o artystyczne zacięcie designerów, ale o przedstawienie historii, której nie powstydziłyby się wielotomowe książki czy długaśne serie filmowe.

Dlatego też często wiele firm decyduje się na wydawanie „papierowych” wersji osadzonych w światach swoich tytułów. Mamy w końcu całe serie Assassin’s Creed czy Diablo. Choć Rockstar nigdy nie zdecydował się na wydanie książki RDR, robi to jeden z fanów.

Na Reddicie pojawił się post fana RDR2, który uznał, że gra przedstawia jedną z najpiękniejszych opowieści w historii elektronicznej rozrywki. Bardzo chciałby, aby jego tata mógł zapoznać się z fabułą (zgaduję, że może być fanem westernów), ale nie jest to osiągalne. Problem w tym, że ojciec internauty (którego ksywkę wolałbym pominąć) gra wyłącznie w prostsze gry pokroju serii LEGO, więc RDR2 wydaje się zbyt skomplikowane.

Chcę pokazać mojemu tacie tę historię, bo myślę, że by mu się spodobała, ale on nie gra w żadne inne gry wideo poza grami LEGO (wszystkie inne mają zbyt skomplikowane sterowanie), więc zamieniam RDR2 w książkę dla niego. To jest to, co mam do tej pory.

WankStain615 na Reddit

Gracz zaprezentował początek opowieści do momentu, gdy bohaterowie spotykają Sadie Adler. W komentarzach nie brakuje zachwytów nad stylem pisarskim i świetnym pomysłem, aby narratorem był John Marston. Wielu fanów nie może doczekać się kontynuacji opowieści. Mamy nadzieję, że nie zajmie to aż tyle, ile deweloperom zajęło tworzenie gry!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%