Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Red Dead Redemption 2 – ponad 50 modeli broni, personalizacja i zabójcza precyzja

Rockstar ujawnia kolejne szczegóły dotyczące uzbrojenia w Red Dead Redemption 2.

Na oficjalnej stronie Red Dead Redemption 2 pojawiła się informacja, zgodnie z którą w grze można sięgnąć po ponad 50 unikatowych modeli uzbrojenia, duży wachlarz opcji personalizacji i szeroki wybór rodzajów amunicji, a wszystko to wpływa na celność, zasięg i siłę ognia.

Deweloper tłumaczy, że im częściej będziemy używali danej broni, tym będzie ona skuteczniejsza w naszych rękach. Drugą stroną medalu jest to, że gnat ma się szybciej zużywać, zatem będziemy musieli dbać o smarowanie i czyszczenie naszych zabawek.

Red Dead Redemption 2 – personalizacja broni

Rockstar podkreśla również, że Red Dead Redemption 2 zapewni nam ogrom możliwości personalizacji – od zmian wizualnych w rodzaju nowych elementów metalowych i drewnianych, lakierów i grawerunków, do usprawnień w stylu nowych luf, chwytów czy celowników.

Wspomniano też, że każda broń ma inną siłę ognia, zasięg, szybkostrzelność, celność i szybkość przeładowania, więc dobór uzbrojenia jest bardzo ważny:

Duża szybkostrzelność rewolweru z samonapinaniem ułatwia walkę z siodła. Jeśli jedną rękę masz zajętą, bo na przykład trzymasz w niej lampę bądź małe zwierzę, w drugą warto wziąć obrzyna, który ma potężną siłę ognia na bliskim dystansie. Lekki sztucer jest idealny do polowania na niewielką zwierzynę, bo nie uszkodzi za bardzo skóry i mięsa.

Gdy na Twojej drodze stanie jeden lub dwóch przeciwników, najlepiej sięgnąć po karabin Springfield, który strzela powoli, ale powoduje ciężkie rany. Walka z dystansu to oczywiście domena karabinu snajperskiego, ale lunety można montować na wszystkich rodzajach karabinów, co zapewnia dużą elastyczność.

Red Dead Redemption 2 – zabójcza precyzja

Zabójcza precyzja pozwoli nam spowolnić czas, by namierzyć kilku wrogów, a następnie posłać w ich stronę precyzyjne strzały. Jak tóumaczy Rockstar: Zabójcza precyzja w nowej odsłonie rozszerza się i pogłębia wraz z przebiegiem gry. Pozwala na automatyczne zaznaczanie wrogów w celowniku, ręczne wskazywanie wielu celów jednocześnie, strzelanie w zwolnionym tempie, a także ukazuje słabe punkty wrogów. Ewoluuje wraz z graczem oraz rozgrywką i często stanowi różnicę między życiem i śmiercią.

Pamiętajcie, że data premiery Red Dead Redemption 2 została zaplanowana na 26 października. Zagramy na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.7
Rated 2.7 out of 5
2.7 out of 5 stars (based on 71 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average1%
Poor1%
Terrible54%