Red Dead Redemption 2? Pierwszy konkret na temat tajemniczej gry od Rockstar

Red Dead Redemption 2? Pierwszy konkret na temat tajemniczej gry od Rockstar
Newsy PC Polecamy! PS4 XOne

Twórcy serii GTA szykują western – to już jest pewniak.

Jeszcze dzisiaj rano pisaliśmy o tajemniczej grafice opublikowanej przez studio Rockstar, która od razu została skojarzona przez graczy ze świetnym Red Dead Redemption.

Teraz otrzymujemy kolejny obrazek i choć jest bardziej konkretny (wcześniejszy to po prostu logo studia na czerwonym tle), nadal nie wiemy, czy rzeczywiście zwiastuje nadejście Red Dead Redemption 2 czy też może dostaniemy np. spin-off serii w tym samym uniwersum.

Graficzka potwierdza jednak, że tajemnicza gra to western, w którym zobaczymy gang składający się z siedmiu osób. I to na razie tyle – czekamy na kolejny krok Rockstar licząc na to, że deweloper w końcu wypuści prawdziwą bombę, którą będzie oczekiwany Red Dead Redemption 2.

Mapa Red Dead Redemption 2 o wiele większa niż w pierwszej części? Porównanie

Kwietniowy przeciek rozgrzał serca fanów Red Dead Redemption. Czyżby szykowała się druga część tej świetnej gry? Jeśli przedstawiona przez serwis Techradar mapa dwójki jest prawdziwa, mamy dla Was świetną wiadomość.

Z porównania nieoficjalnej mapy Red Dead Redemption 2 z tą, którą znamy z pierwszej części gry, wynika, że nowa część zaoferuje nam około dwa razy większy świat do zwiedzenia. Jeśli chcecie zobaczyć to na własne oczy, zerknijcie na poniższy filmik od YouTube’ra Cycu1, który postanowił zestawić ze sobą obie mapki.

Red Dead Redemption 2 czy remake jedynki? Jest screen

W kwietniu mieliśmy rzekomą mapę z RDR 2 (możecie zobaczyć ją tutaj), a na początku czerwca pojawił się w sieci tajemniczy screen, z tym że nie jest pewne, czy prezentuje drugą odsłonę Red Dead Redemption, czy też może pierwszą w wersji HD, która miałaby pojawić się na konsolach obecnej generacji.

Poniższy screen został wygrzebany przez użytkowników forum Reddit w portfolio Matta Clyne’a, byłego pracownika Rockstar. Gracze zauważyli, że widać na nim efekt aberracji chromatycznej, który zaczęto używać w nowszych produkcjach hulających na silniku Rage. Może to przemawiać za tym, że to co widzimy jest odświeżoną wersją Red Dead Redemption, choć internauci jakoś nie mogą doszukać się podobnej miejscówki w oryginalnej produkcji. Druga możliwość to oczywiście sequel, jednak idąc tym torem, czy nie wygląda to dosyć ubogo jeśli chodzi o oprawę graficzną?

Kolejna tajemnica ze strony Matta Clyne’a to grafika koncepcyjna, która znalazła się we wszystko mówiącym folderze RDR2. Możecie ją zobaczyć zaraz pod omówionym screenem.

Ciekawe, czy podczas targów E3 2016 skończą się domysły i usłyszymy jakieś oficjalne wieści. Sądzicie, że jeśli już coś zobaczymy, będzie to raczej remake jedynki czy pełnoprawny sequel Red Dead Redemption?

Red Dead Redemption HD czy sequel?
Red Dead Redemption HD czy sequel?
Red Dead Redemption 2 - czyżby grafika koncepcyjna?
Red Dead Redemption 2 – czyżby grafika koncepcyjna?
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie