Red Dead Redemption 2 na PC. Dobre wieści, choć nieoficjalne!

Czy Red Dead Redemption 2 zawita na PC? Studio Rockstar zapowiedziało produkcję jedynie na konsole, lecz podobnie było z GTA V, które również musiało poczekać na wersję komputerową. W sieci pojawił się przeciek, który może potwierdzać, że posiadacze blaszaków zagrają w RDR2.

Oficjalnie Red Dead Redemption 2 jest szykowane na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Data premiery na tych platformach została ustalona na 26 października 2018 roku. A na PC?

Red Dead Redemption 2 na PC coraz bardziej pewny

Nie będzie dla nas żadnym wielkim zaskoczeniem, jeśli Rockstar ogłosi RDR2 na PC. Nie wiemy jednak, kiedy możemy liczyć na taką zapowiedź, lecz po najnowszym przecieku przedstawionym na forum Reddit jesteśmy coraz bardziej pewni, że taki czas nadejdzie.

Ma o tym świadczyć wpis programisty zatrudnionego w latach 2009-2016 w oddziale studia Rockstar Leeds. Jego profil w serwisie LinkedIn potwierdza, że pracował on m.in. nad L.A. Noire, GTA V oraz Red Dead Redemption 2. Przy tym ostatnim tytule deweloper podał wśród platform docelowych nie tylko PlayStation 4 oraz Xbox One, lecz również PC.

Osoba, która natknęła się na profil dewelopera w LinkedIn, nie podaje jego danych personalnych, by – jak twierdzi – nie robić mu niepotrzebnych przykrości. Moderatorzy Reddita potwierdzili jednak, że profil jest prawdziwy.

Red Dead Redemption 2 na PC

Czekamy zatem, aż Rockstar potwierdzi RDR2 na PC i liczymy na to, że nie będziemy musieli czekać na pecetową wersję zbyt długo!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.