Red Dead Redemption 2 i data premiery gry zostaną ujawnione w sierpniu?

Gamescom 2016 może przynieść ze sobą oczekiwaną zapowiedź.

Wielu graczy oczekiwało, że zapowiedź Red Dead Redemption 2 będzie miała miejsce podczas tegorocznych targów E3. Choć podczas imprezy zaprezentowano wiele mocnych tytułów, niestety nie znajdziemy wśród nich kontynuacji westernu od studia Rockstar. Przed nami jednak Gamescom 2016, czyli kolejna branżowa impreza i jak twierdzi brytyjski serwis Express, możemy zobaczyć na niej utęsknione Red Dead Redemption 2 oraz poznać przy okazji datę premiery tytułu.


Wspomniany portal przypomina, że na targach w Kolonii pojawi się firma Take-Two Interactive, w której strukturach znajduje się przecież Rockstar. Wydawca ma pokazać ponoć tytuły z grup Action/Adventure, Sport oraz Strategy. Do pierwszej idealnie pasuje Red Dead Redemption 2, choć to oczywiście o niczym jeszcze nie świadczy.

Biorąc jednak pod uwagę to, o czym Take-Two Interactive wspominało w maju, można jednak liczyć, że wśród nowych gier znajdzie się coś od Rockstar. Firma zdradziła bowiem przy okazji publikacji wyników finansowych, że znane z serii GTA studio Rockstar ciężko pracuje nad kilkoma nowymi projektami, które zostaną wkrótce ujawnione.

Zatem będzie Red Dead Redemption 2? O wszystkim dowiemy się na targach Gamescom 2016, które zaplanowano na dni 17 – 21 sierpnia.

Red Dead Redemption 2 i rzekoma mapa gry

Serwis Techradar opublikował w kwietniu tego roku mapę z Red Dead Redemption 2 – nowej produkcji od Rockstara. Jak twierdzą dziennikarze wspomnianego serwisu, mapa pochodzi od zaufanego źródła i z pewnością jest wstępnym projektem przeznaczonym do wymienionej gry. Co ciekawe, szkic ten pojawił się też na forum NeoGAF, ale szybko został usunięty. Techradar postanowił jednak opublikować go na swojej stronie (zrzut mapy znajdziecie poniżej).

Warto dodać, że Red Dead Redemption 2 to oczywiście nie jest oficjalna nazwa gry, ponieważ Rockstar nawet jeszcze nie zapowiedział tego tytułu. Aczkolwiek wiele miesięcy temu CEO Take-Two Strauss Zelnick przyznał, że to oczywiste, że Red Dead jest naszą stałą marką. Kwestią czasu jest zatem to, aby producent w końcu potwierdził, że pracuje nad gra.

Techradar podaje ponadto, że wydarzenia ukazane w nadchodzącym Red Dead Redemption 2 mają być osadzone przed historią opowiedzianą w pierwszej części gry, co byłoby dość zaskakującym ruchem.

Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption 2 (z lewej strony kawałek starej mapy, z prawej nowa z RDR 2)
Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 i tajemniczy screen

Poniższy screen został wygrzebany przez użytkowników forum Reddit w portfolio Matta Clyne’a, byłego pracownika Rockstar. Gracze zauważyli, że widać na nim efekt aberracji chromatycznej, który zaczęto używać w nowszych produkcjach hulających na silniku Rage. Może to przemawiać za tym, że to co widzimy jest odświeżoną wersją Red Dead Redemption, choć internauci jakoś nie mogą doszukać się podobnej miejscówki w oryginalnej produkcji. Druga możliwość to oczywiście sequel, jednak idąc tym torem, czy nie wygląda to dosyć ubogo jeśli chodzi o oprawę graficzną?

Kolejna tajemnica ze strony Matta Clyne’a to grafika koncepcyjna, która znalazła się we wszystko mówiącym folderze RDR2. Możecie ją zobaczyć zaraz pod omówionym screenem.

Red Dead Redemption HD czy sequel?
Red Dead Redemption HD czy sequel?
Red Dead Redemption 2 - czyżby grafika koncepcyjna?
Red Dead Redemption 2 – czyżby grafika koncepcyjna?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

40 Shares
Share40
+1
Tweet