Recenzje Death Stranding – wysyp ocen, już wiadomo, czy warto zagrać

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje Death Stranding i można powiedzieć, że hype towarzyszący nadchodzącej grze od Hideo Kojimy wcale nie jest przesadzony.

Recenzje Death Stranding zasypały internet tydzień przed premierą gry, zatem można spokojnie sprawdzić, czy warto wykładać kasę na pre-order. Serwis Metacritic zebrał blisko 70 ocen tytułu, z których średnia stoi na poziomie 84/100.

Recenzje Death Stranding – plusy i minusy gry

Gra zebrała 13 ocen maksymalnych (10/10) i aż 27 ocen równych lub wyższych 9/10. Dwunastu dziennikarzy wlepiło tytułowi mniej niż 7/10 i tylko jedna redakcja poleciała po całości, oceniając produkcję jak zwykłego gniota (3.5/10).

Przechodząc do plusów Death Stranding, tutaj mamy morze zachwytów, a to nad oprawą graficzną, a to nad fabułą, która okazała się niezwykle zawiła, lecz zarówno ciekawa, a to nad otwartym światem dającym nam wiele możliwości. Recenzenci docenili również grę aktorską, fenomenalną ścieżkę dźwiękową czy ciekawą sieciową współpracę.

Niektórzy recenzenci nie mogli jednak znieść pokręconej, rozdętej narracji, czy frustrującego podróżowania na dalekie odległości. Hideo Kojima słynie ze specyficznego stylu artystycznego i czuć to w Death Stranding na odległość, co również zaważyło na niższej ocenie niektórych redakcji.

Ostatecznie są to jednak tylko drobnostki, a Death Stranding okazało się grą niezwykle dobrą i wartą ogrania.

Przypominamy, że data premiery Death Stranding została ustalona na 8 listopada. Tytuł wyląduje wówczas na PlayStation 4. W przyszłym roku gra zadebiutuje natomiast na komputerach PC.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: