Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Recenzje Agony. Polski horror nieźle oberwał od recenzentów

Od kilkunastu godzin piekielna wizja od Madmind Studio jest dostępna na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W sieci wylądowały jednocześnie pierwsze recenzje Agony i trzeba przyznać, że deweloperzy nie mają się zbytnio z czego cieszyć.

Recenzje Agony dają nam do zrozumienia, że w tym przypadku hype przerósł rzeczywisty produkt. Fakt, że produkcja jest przerażająca, a recenzenci doceniają klimat zaszczucia i napięcia, jaki towarzyszy nam na każdym kroku. Również grafika i udźwiękowienie wyszło na plus i czujemy się po odpaleniu Agony jak w najgorszym koszmarze. Zatem co nie zagrało?

Recenzenci – choć zachwyceni klimatem Agony – nie mogą przemilczeć kilku ważnych rzeczy. Na tyle ważnych, że wpłynęły one w znacznym stopniu na ocenę końcową polskiego horroru. Serwis TheSixthAxis wytyka tytułowi frustrujący gameplay, a konkretnie zaprojektowanie poziomów. Dochodzą do tego błędy i zawieszanie się gry oraz niepotrzebne – zdaniem recenzenta – limity czasowe po wcieleniu się w demona.

W podobnym tonie o frustrującej rozgrywce wypowiada się redaktor serwisu Twinfinite, który w swojej recenzji Agony dorzuca do minusów gry nieatrakcyjne/niedopracowane efekty, które utrudniają zabawę, niespodziewane śmierci naszego bohatera i mętlik fabularny. Nawet odkładając na bok wszystkie powyższe minusy, po prostu nie jest fajnie grać – kwituje Twinfinite.

Część problemów Agony z pewnością da się rozwiązać popremierowymi patchami, lecz wątpliwe, by nawet po takim zabiegu produkcja stała się hitem. Jeśli chodzi o samych graczy na Steam, Ci wystawiają Agony mieszane opinie.

Recenzje Agony – pierwsze oceny:

  • TheSixthAxis – 4/10
  • Twinfinite – 1.5/5
  • IGN Spain – 6.5/10
  • Hobby Consolas – 6/10
  • GamingBoulevard – 5/10

Zwiastun premierowy Agony:

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 70 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%