Twórcy Ready or Not o poziomie ze strzelaniną w szkole. “To spojrzenie na niewygodną rzeczywistość”

Ready or Not - zrzut ekranu
PC

Niedawno informowaliśmy, że realistyczna strzelanka Ready or Not nie zostanie wydana przez Team17. Gracze spekulowali, że powodem takiego stanu rzeczy jest ogłoszenie, że do gry trafi poziom ze strzelaniną w szkole.

Twórcy RoN potwierdzili, że zapowiedź poziomu ze strzelaniną w szkole nie miała wpływu na zakończenie współpracy z wydawcą – informuje PC Gamer. Nadal nie poznaliśmy jednak prawdziwego powodu zrezygnowania z umowy.

Deweloperzy podzielili się obszernym oświadczeniem, w którym mówią o tym, jak istotną rolę w ich grze odgrywa realizm. Deweloperzy nie chcą podejść do tematu po macoszemu.

“Szkoła” to nie tylko część historii Ready or Not, to część historii tysięcy ludzi na całym świecie. To historia tych, którzy zginęli zbyt wcześnie z rąk obłąkanego strzelca. Historia rodziny i przyjaciół czekających na telefon, który może nigdy nie nadejść. To historia osób udzielających pierwszej pomocy, które robią wszystko, co w ich mocy, ale to nie wystarcza. Jest to spojrzenie na niewygodną rzeczywistość, która stała się zbyt powszechna. Mamy nadzieję, że możemy odegrać jakąś małą rolę w uhonorowaniu tych, których dotknęły te prawdziwe tragedie, poprzez przedstawienie, które nie trywializuje ich doświadczeń.

– fragment ogłoszenia VOID Interactive

Co ciekawe, sam poziom ze strzelaniną w szkole został tylko potwierdzony. Nie pokazano go i nie wiemy nawet, kiedy mógłby trafić do gry. Co więcej, deweloper wspomniał o nim tylko jednym zdaniem. Mimo wszystko, wiele wskazuje na to, że wspomniana zawartość faktycznie trafi do gry.

Ready or Not jest dostępne do kupienia na platformie Steam w formie wczesnego dostępu.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie