Razer rozpoczyna współpracę z Amazonem

Pierwsza tego typu integracja z Amazon Alexa pozwala graczom na głosowe sterowanie efektami świetlnymi, ustawieniami urządzeń Razera i na wiele więcej.

Razer poinformował, że Amazon Alexa będzie kompatybilna z urządzeniami Razera za pośrednictwem oprogramowania Synapse 3 – platformy Internetu rzeczy, która ma już miliony użytkowników i ciągle zdobywa nowych.

Razer ujawnił także, że Chroma Connected Devices Program, ogłoszony w czerwcu ubiegłego roku podczas targów Computex 2018, jest już oficjalnie wspierany przez 15 partnerów. Oznacza to, że ponad 300 różnych urządzeń współpracuje teraz z grami i aplikacjami obsługującymi system oświetlenia Chroma.

Sterowanie za pomocą głosu urządzeniami gamingowymi dzięki Amazon Alexa jest możliwe za pośrednictwem zunifikowanego narzędzia konfiguracyjnego – Razer Synapse 3. Gracze mogą wydawać komunikaty używając headsetów Razera lub mikrofonów i tym samym sterować kompatybilnym sprzętem. Na przykład, efekty świetlne Chroma, zsynchronizowane z grami i urządzeniami Razera takimi jak myszki, klawiatury czy zestawy słuchawkowe można teraz głosowo kontrolować dzięki Alexie. Amazon Alexa zintegrowana z Synapse 3 pozwala także użytkownikom na sterowanie oświetleniem Philips Hue oraz setką skilli (umiejętności) – wszystko bez użycia rąk, wyłącznie za pośrednictwem urządzeń Razera wyposażonych w mikrofon. Zunifikowany system podświetlenia Razer Chroma, dzięki modułowi Razer Chroma Connect, jest już dostępny w produktach firm trzecich, wytwarzających obudowy, wentylatory oraz płyty główne.

W drugim kwartale 2019 roku użytkownicy Razer Synapse w Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych, którzy podłączą swoje kompatybilne urządzenia Razer do Amazon Alexa, zauważą, że ich oprogramowanie poszerzyło się o nowy moduł, pozwalający im na przekazywanie poleceń głosowych bezpośrednio do Aleksy lub za pośrednictwem zestawów słuchawkowych, zewnętrznych lub wbudowanych mikrofonów. Tym samym będą mogli zmieniać rodzaj oświetlenia i jego efekty oraz ustawienia gier. Przewiduje się, że moduł w innych krajach pojawi się do końca roku.

Przykłady

„Alexa, poproś Chroma o zmianę mojego profilu oświetlenia na tryb FPS”
„Alexa, zsynchronizuj wszystkie moje urządzenia z kolorem mojej drużyny”
„Alexa, poproś Chroma o uruchomienie Overwatch”
„Alexa, poproś Razera o zmianę ustawień audio na tryb Film”

Razer i Amazon będą współpracować z deweloperami, aby uczynić gry jeszcze bardziej wciągającymi, dzięki dostępowi do funkcjonalności Aleksy w Chroma SDK.

Źródło: Razer

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: