Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

1 komentarz

Rainbow Six Siege – ulepszony interfejs i nowy gadżet

Trochę nowości w popularnej grze od Ubisoftu.

Na serwerze testowym w Operacji Para Bellum twórcy Rainbow Six Siege wprowadzili dwie nowe funkcje. Chodzi o ulepszony interfejs użytkownika (UI) dla systemu narzędzia obserwacji i dodatkowy gadżet dla obrońców, kamerę kuloodporną.

Obecnie gracze muszą wykonać szereg czynności, aby skorzystać z drona lub kamery, przez które chcą patrzeć – szczególnie, jeśli przełączają się pomiędzy dwoma aktywnymi narzędziami obserwacji (np. jeśli Twitch chce przechodzić między pilotowaniem pierwszego i drugiego drona). Głównym celem zmian jest uproszczenie przechodzenia do urządzeń i zapewnienie większej wygody oraz uporządkowanie interfejsu.

Na poniższym obrazie widać wczesny zrzut ekranu nowego interfejsu użytkownika, który twórcy będą implementować. Jak widać, w lewym dolnym rogu, twórcy zastąpili czarne kropki reprezentujące narzędzia obserwacyjne rzeczywistymi ikonkami dostępnych narzędzi.

 

Rainbow Six Siege

Jedną z głównych zalet tej zmiany jest możliwość obserwacji przez drony kolegów z drużyny podczas fazy przygotowania, przy jednoczesnym zachowaniu drona. Znacznie łatwiej będzie także przewinąć listę dostępnych kamer i/lub dronów. Co więcej, pozwoli to twórcom w przyszłości na większą swobodę we wprowadzaniu operatorów z rozbudowanymi zestawami narzędzi do gromadzenia danych wywiadowczych.

Zmiany w działaniu narzędzi obserwacji wchodzą w życie razem z pojawieniem się nowego dodatku w arsenale wywiadowczym obrońców: kamerą kuloodporną.

Kamera kuloodporna

Kuloodporna kamera to dodatkowy gadżet, który trafi do sześciu obrońców. Nowe urządzenie da im więcej możliwości utrzymania celu i przeciwdziałania niektórym strategiom ofensywnym.

Kuloodporna kamera jest odporna na uszkodzenia z przodu, ale z boku może zostać trafiona i zniszczona. Skuteczne przeciwko niej mogą być np. granaty EMP Thatchera czy dron elektryczny Twitch. Kamera może skanować wrogów i widzieć przez dym. Nie może zostać rzucona, lecz trzeba ją rozstawić, podobnie jak Magpie Jägera.

Źródło: Ubisoft

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%