Ubisoft zmienia plany przyznając: Frustracja naszych obecnych graczy bardzo wzrosła

Można powiedzieć, że gracze wygrali tę rundę.

W zeszłym tygodniu Ubisoft przedstawił Advanced EditionGold Edition i Complete Edition Rainbow Six Siege, które będą obsługiwały zupełnie nową zawartość 3. roku. Gracze mogą zakupić te edycje począwszy od 13 lutego 2018 r., a Starter Edition jest dostępna już dziś.

To, co wywołało w całej zapowiedzi największe kontrowersje, to zastąpienie tradycyjnej wersji gry edycją rozszerzoną i jednoczesne podniesienie jej ceny o 10 euro. Mielibyśmy zatem płacić więcej za to samo? Deweloper obiecał dołożyć do nowej edycji rozszerzonej 600 kredytów wirtualnej waluty oraz 10 pakietów Outbreak Collection, czyli skrzyń z losową zawartością. Graczom to jednak nie wystarczyło i rozpoczęła się otwarta krytyka Ubisoftu za takie działania. Jak widać, przyniosło to skutek, ponieważ deweloper wycofuje się z podwyżki! Cena podstawowego wydania Rainbow Six Siege pozostaje zatem taka sama. Jest coś jeszcze. Poniżej komunikat od Ubisoftu:

Po niedawnym ogłoszeniu zauważyliśmy, że frustracja naszych obecnych graczy bardzo wzrosła. Poniżej przedstawiamy nasze kolejne kroki w celu rozwiązania tych problemów.

  • Dla naszych obecnych graczy każdy z was, który rozegra mecz online od teraz do 6 marca, otrzyma nadchodzącą skórkę Ash Sidewinder Elite za darmo. Ash Sidewinder Elite zostanie automatycznie przyznany podczas inauguracji pierwszego sezonu roku 1.
  • Dla naszych nowicjuszy i tych z Was, którzy interesują się wprowadzeniem swoich znajomych do gry, zachowamy Wersję Standardową w sklepie po aktualnej cenie.
  • Dla tych z Was, którzy zgłosili obawy dotyczące wersji Starter Edition, jeśli chodzi o pozyskiwanie operatorów, udostępnimy więcej informacji o naszych kolejnych krokach podczas Six Invitational. Zdajemy sobie sprawę, że był to punkt frustracji dla nowych graczy, a także dla obecnych graczy, którzy wprowadzają swoich znajomych do gry i pracujemy nad tym, aby uczynić ten proces bardziej płynnym.

Dajcie znać, czy takie rozwiązanie sprawy zupełnie Was satysfakcjonuje.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.