Tylu graczy nie można porzucić. Ubisoft chwali się świetnym wynikiem Rainbow Six Siege

Zaliczacie się do tego grona?

Od wczoraj Operacja White Noise (czwarty sezon gry) jest dostępny na wszystkich platformach. Firma Ubisoft ogłosiła jednocześnie, że Rainbow Six Siege przekroczył próg 25 milionów zarejestrowanych graczy.

Tych będzie zapewne przybywać, ponieważ gra doczeka się 3 Roku, czyli będzie wspierana przez kolejne 12 miesięcy i kto wie, ile jeszcze lat przy niej posiedzimy.

Poniżej przypominamy podsumowanie znanych informacji na temat tego, co wydarzy się w Rainbow Six Siege w trzecim roku wsparcia:

Rok 3 będzie się składał z czterech sezonów, podczas których wprowadzona zostanie ósemka nowych operatorów. W porównaniu z poprzednimi latami wsparcia popremierowego dla Rainbow Six, czeka nas więcej zmian w trakcie sezonów.

Rainbow Six Siege
Rainbow Six Siege

Sezon 1: Operacja Chimera

Rok 3 rozpocznie się od nowej operacji. W Operacji Chimera eksplorujemy nową sytuację: kwarantannę i zagrożenie biologiczne. Dwójka nowych operatorów to specjaliści od zagrożeń biologicznych z dwóch różnych formacji antyterrorystycznych: GIGN i Specnazu.

Rainbow Six Siege
Rainbow Six Siege

Na samym początku naszego trzeciego roku od premiery rozpoczynamy również Epidemię (Outbreak), pierwsze duże wydarzenie w Rainbow Six Siege, które opiera się na współpracy. Epidemia będzie trwała przez cztery tygodnie Sezonu 1 i będzie darmowa dla wszystkich posiadaczy Rainbow Six Siege. Znajdzie się w niej zestaw unikatowych elementów ozdobnych, dostępnych wyłącznie podczas tego wydarzenia.

Rainbow Six Siege
Rainbow Six Siege

Pełna zapowiedź zarówno Operacji Chimera, jak i Epidemii pojawi się podczas Six Invitational w 2018 roku.

Sezon 2

Sezon 2 będzie bardziej tradycyjny w kontekście tego, co znają fani Rainbow Six. Pojawi się w nim dwójka nowych operatorów z włoskich oddziałów specjalnych GIS, jak również nowa mapa, której akcja będzie się toczyć we Włoszech.

Sezon 3

Dwójka operatorów w Sezonie 3 to funkcjonariusze dwóch różnych oddziałów antyterrorystycznych: Scotland Yardu ze Zjednoczonego Królestwa oraz Delta Force ze Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo całkowicie odnowimy jedną z obecnie dostępnych map: zmienimy projekt poziomu oraz jego kierunek artystyczny. Esencja mapy pozostanie niezmieniona, ale rozgrywka i stosowane taktyki będą zupełnie inne.

Sezon 4

Sezon 4 to klasyczny sezon w Rainbow Six Siege. Pojawi się w nim dwójka nowych operatorów oraz nowa mapa w nowym miejscu – Maroku. Operatorzy to funkcjonariusze marokańskiej jednostki GIGR.

Źródło: Ubisoft, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.