Quake II RTX będzie do pobrania za darmo. Wymagania sprzętowe i trailer

Quake II RTX będzie do pobrania za darmo. Wymagania sprzętowe i trailer
Filmiki z gier Gry za darmo Newsy PC Wymagania sprzętowe gier

Firma NVIDIA ogłosiła dzisiaj, że gra Quake II RTX będzie od 6 czerwca dostępna bezpłatnie na stronie GeForce.com.

Quake II RTX jest pierwszą grą na świecie, w której każda ścieżka promieni jest w pełni śledzona (path tracing), co oznacza że wszystkie efekty graficzne takie jak cienie, odbicia czy załamania światła połączone są w jeden algorytm ray tracingu. Rezultatem jest oszałamiający nowy wygląd Quake II, jednej z najpopularniejszych gier na świecie, wydanej oryginalnie w 1997 roku przez studio id Software.

Quake II RTX zawiera trzy pierwsze poziomy kampanii dla pojedynczego gracza tej klasycznej gry. Gracze, którzy posiadają już pełną wersję Quake II, mogą wykorzystać path tracing we wszystkich poziomach gry, a także w trybach deathmatch i kooperacji przeznaczonych dla wielu graczy.

– Quake II RTX jest wyrazem naszej miłości i pasji do gier komputerowych – powiedział Matt Wuebbling, szef działu marketingu GeForce w firmie NVIDIA. – Dzięki zastosowaniu nowej generacji technik graficznych wykorzystujących ray tracing i użyciu API Vulkan, możemy podzielić się tą klasyczną grą komputerową z nową generacją graczy, którzy mogą ją pobrać i zagrać za darmo.

Bardzo rzadko zdarza się, aby gra komputerowa miała taki wpływ na branżę i pozostawała tak długo w sercach graczy jak Quake II, a ponowne zobaczenie jej po 20 latach wzbogaconej graficznie dzięki śledzeniu promieni jest dla mnie czymś wyjątkowym – powiedział Tim Willits, dyrektor studia id Software i jeden z twórców oryginalnej serii Quake. – Równie szczególne są nasze relacje z firmą NVIDIA, z którą współpracujemy od wczesnych lat powstawania pierwszoosobowych strzelanek. Zobaczyć, jak NVIDIA zaimplementowała nowoczesne techniki w tej klasycznej grze, jest naprawdę ekscytujące.

Quake II RTX minimalne wymagania sprzętowe

  • System: Windows 7 64-bit lub Ubuntu 16.04 LTS 64-bit
  • Procesor: Intel Core i3-3220 lub odpowiednik AMD
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX 2060 lub szybsza
  • Dysk twardy: 2GB wolnego miejsca

Źródło: informacja prasowa

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie