Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PUBG dostanie funkcję, o którą prosili gracze z całego świata

Deweloperzy odpowiedzialni za PUBG ogłosili nie tylko prace nad systemem jaskiń, które zobaczymy na nowej lokacji. Ekipa pracuje również nad nową funkcją do Playerunknown’s Battlegrounds, która w zasadzie powinna być w grze od czasu, gdy tylko pojawiła się druga mapa.

Wiemy już, że w przyszłości nie tylko wskoczymy do jaskini w PUBG, lecz również będziemy mogli wybrać mapę przed rozpoczęciem meczu.

O możliwość wyboru mapy prosili nas gracze z całego świata. Zawsze poważnie podchodzimy do wszystkich opinii jakie od Was otrzymujemy. W tym wypadku musieliśmy się dokładnie zastanowić w jaki sposób możemy wprowadzić takie zmiany do gry. Wiedzieliśmy, że ten dodatek stworzy problemy i musimy wszystko dokładnie przemyśleć – czytamy na oficjalnym forum PUBG.

9 premier na nowy tydzień. Najlepsze gry, które zadebiutują w cieniu God of War

O jakich potencjalnych problemach mowa? Deweloper zaczął od zastanowienia się, czy wybór mapy spowoduje wydłużenie czasu podczas dobierania graczy? Po drugie – jak stworzyć dodatek wyboru mapy, który spełni oczekiwania graczy ze wszystkich regionów? Ostatecznie powstało rozwiązanie, które powinno zadowolić wszystkich, lecz nie zmienia to faktu, że nadal musimy obserwować ten ficzer, szczególnie gdy w przyszłości pojawi się więcej map do wyboru.

Wybór mapy w PUBG. Tak wygląda pierwsza wersja funkcji

PUBG doczeka się funkcji wyboru mapy.

Jednocześnie dodano, że po dodaniu funkcji wyboru mapy do gry, wygląd UI może się różnić od powyższego.

Poniżej kilka wskazówek dotyczących ficzera:

  • Wybór mapy następuje poprzez kliknięcie okienka.
  • Można odznaczyć mapę która nam nie odpowiada.
  • Po wyborze więcej niż jednej mapy, przed każdym meczem będzie wybierana losowa mapa z wcześniej oznaczonych.

Prace nad dodatkiem z funkcją wyboru mapy dobiegają końca. Twórcy gry podkreślają, że zostanie on dodany do PUBG wkrótce i jak już będzie na pokładzie, możemy spodziewać się dopracowywania ficzera.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%