PS5 po 3 miesiącach mieszkania nad morzem. „Oby w środku wyglądała lepiej”

Zardzewiały wentylator od PlayStation 5. Na zdjęciu skutki mieszkania nad morzem
Newsy PS5

Posiadacz PS5 pokazał, jak wygląda jego konsola. Problem w tym, że mieszkał naprawdę blisko morza.

Użytkownik Reddita wrzucił na forum zdjęcie pokrywy wentylatora od PS5. Jak nietrudno zauważyć, zaczęło ono rdzewieć. Okazuje się, że gracz ten mieszkał nad morzem, gdzie z naturalnych względów, jest bardzo duża wilgotność i czasem również zasolenie.

Jak sam napisał dalej, „oby w środku konsola wyglądała lepiej” i my też mamy taką nadzieję. Metalowa ochrona prezentuje się naprawdę słabo i wygląda tak, jakby nadawała się do wymiany.

Inni użytkownicy forum byli zdziwieni taką zardzewiałą częścią konsoli. Piszą, że sami mieszkają nad morzem i nic podobnego się nie dzieje. Autor zdjęcia zareagował, dostarczając nam nieco więcej informacji: To było w Wietnamie. Mieszkałem dosłownie 10 metrów od morza. Teraz mieszkam w innym kraju, nie nad morzem. Właśnie znalazłem to zdjęcie na telefonie i postanowiłem je udostępnić. PS5 czuje się dobrze.

KUP TANIEJ DOŁADOWANIE 100PLNKUP TANIEJ DOŁADOWANIE 200PLN

W środku konsoli są jeszcze inne metalowe elementy. Ciekawe, czy też odczuły morskie warunki tak, jak widoczna na zdjęciu ochrona wentylatora. Z drugiej strony, czy przypadkiem tego rodzaju sprzęt nie powinien być lepiej zabezpieczony przez producenta? W końcu osób mieszkających blisko morza i posiadających PS5 są pewnie setki tysięcy jak nie więcej.

Na szczęście w tym przypadku konsola przeżyła, a poniższy post jest swego rodzaju przestrogą i ciekawostką, co może się stać ze sprzętem, jeśli będzie narażony przez dłuższy czas na niesprzyjające słono-morskie warunki. Nasze morze Bałtyckie posiada dosyć niski poziom zasolenia, wynoszący średnio około 7‰. Natomiast morze południowo-chińskie, nad którym leży Wietnam, posiada zasolenie na poziomie od 31,5‰ na południu do 34,0–34,5‰ na północy.

PlayStation 5 zniszczone przez wilgoć od morza. Zdjęcie pokazuje konsolę Sony
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie