Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PS5 z Wi-Fi o 32 razy szybszym niż w oryginalnym PS4

Poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące PS5. Konsola otrzyma Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5.1.

Brazylijski serwis Technoblog ujawnił specyfikację bezprzewodową PS5 i wygląda na to, że nowa konsola będzie oferować zarówno Wi-Fi 6, jak i Bluetooth 5.1.

PS5 – nowa generacja, nowe technologie

Szczególnie cieszy to, że Sony postawiło na Wi-Fi 6. Tutaj warto przypomnieć, że pierwsza wersja PlayStation 4 miała na pokładzie przestarzałe Wi-Fi 4 oferujące maksymalną prędkość 300 Mb/s. Sytuacja poprawiła się dopiero w przypadku PS4 Pro/Slim wyposażone w Wi-Fi 5 o maksymalnej prędkości 3,5 Gb/s. Jeśli chodzi o Wi-Fi 6, które dostanie PS5, możemy liczyć na maksymalną prędkość przesyłu na poziomie 9,6 Gb/s, czyli aż 32 razy szybciej niż w pierwszym PS4.

Wi-Fi 6 jest jednak nie tylko szybsze, lecz zapewnia bardziej stabilne połączenie, co z pewnością docenią fani grania po sieci.

Jeśli chodzi o Bluetooth 5.1, nie jest to najnowsza technologia (obecnie mamy Bluetooth 5.2), lecz i tak oczywiście dużo lepsza niż Bluetooth 2.1 używana w oryginalnym PS4 i Bluetooth 4.0 w PS4 Pro.

Zerknijcie na screen ze specyfikacją, który udostępnił serwis Technoblog:

PS5

Premiera PS5 planowana jest na okres świąteczny tego roku. Sony zastrzega, że liczba konsol na premierę będzie ograniczona.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się