Dostępność PS5 znacznie się poprawi? Scalperskie boty tracą zainteresowanie

https://www.indiewire.com/2022/11/quentin-tarantino-directing-limited-series-1234783376/
Newsy PS5

Wygląda na to, że coraz łatwiej będzie nam kupić PS5. Nowy raport wskazuje na to, że scalperskie boty tracą zainteresowanie gromadzeniem konsol.

Co jest gorszego od scalpera? Scalperskie boty… To specjalne boty zaprogramowane w ten sposób, aby na bieżąco i bez ustanku śledziły dostępność w sklepie konkretnego produktu. Gdy ten ostatecznie pojawi się w ofercie, wykupują go o wiele szybciej, niż jest to w stanie zrobić człowiek. Dlatego właśnie nie ma się co dziwić, że dostępność PS5 przez długi czas po premierze była tak tragiczna. Wedle raportów Natacea, od premiery PS5 była w top 3 najczęściej wyszukiwanych przez boty produktów.

Sytuacja z dostępnością PS5 powoli się zmienia

Wszystko najwyraźniej się zmienia, bo firma analityczna opublikowała nowy raport (za VGC). Zdumiewające jest to, że po raz pierwszy PS5 znajduje się poniżej podium, choć i tak jest na 4. miejscu. To i tak wysoko, więc nie oznacza to, że boty i scalperzy stracili kompletnie zainteresowanie sprzętem. Sytuacja może się jednak coraz bardziej poprawiać.

Po raz pierwszy PlayStation 5 nie znalazło się w pierwszej trójce naszego indeksu, co jest odzwierciedleniem lekkiego zmniejszenia liczby botów celujących w tę konsolę z powodu wzrostu zapasów. Jednak jej wartość odsprzedaży pozostała stabilna, z zaledwie 2% spadkiem od ostatniego kwartału.

– czytamy w raporcie

Oznacza to po prostu tyle, że Sony faktycznie coraz lepiej radzi sobie z dostępnością PS5. Boty, na skutek tego, tracą nią zainteresowanie. Co nie znaczy, że scalperzy już w ogóle nie działają. Niestety, ale wedle powyższych słów, wciąż na internetowych aukcjach są horrendalne przebitki w cenie sprzętu.

Jeżeli interesuje Was, co zajęło miejsce PlayStation, poniżej znajdziecie nową listę „scalperskich celów”.

  1. Adidas Yeezy Slide Bone (buty)
  2. Nike Dunk Low Panda (buty)
  3. Panini Donruss Optic Football Trading Cards (karty futbolowe)
  4. PlayStation 5 (wiadomo…)
  5. Jordan 1 Retro Low OG UNC (buty)

Raport oczywiście należy zawdzięczyć danym przede wszystkim z USA, także nie dziwi obecność tylu par butów ani nawet kart futbolowych, które w Polsce raczej nie mają zbyt wielkiego zainteresowania. W naszym dziale „Promocje” znajdziecie najbardziej aktualne oferty nie tylko na sprzęt od „niebieskich”, ale również wiele innych rzeczy!

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie