Jest drożej, ale graczom to nie przeszkadza. PS5 wciąż mocno pożądane

PS5 wciąż sprzedaje się jak świeże bułeczki mimo podwyżki ceny
Newsy PS5

Ostatnia podwyżka cen PS5 okazała się chyba strzałem w dziesiątkę dla Sony. Okazuje się, że wyższa cena nie odstraszyła chętnych sprzętu graczy.

PlayStation 5 jest wielkim hitem od Sony i nie ma się czemu dziwić. Na przyszły rok czeka nas premiera PS VR2, zapowiedzi kolejnych wielkich gier i zapewne wydawanie następnych akcesoriów dla graczy. Firma bez przerwy wspiera swojego current-genowego już flagowca. No a gracze to kupują i w dalszym ciągu polują na sprzęt, gdzie i kiedy tylko mogą. Zainteresowanie wokół konsoli jest spore nawet mimo ostatnich podwyżek cen za nią.

PS5 niby droższe, ale nikomu to nie przeszkadza

Wychodzi na to, że PS5 wciąż dominuje sprzedaż, także w USA, gdzie zaciekle walczy z Microsoftem i ich Xbox Series X i S. Na razie gigant z Redmond nie podniósł cen za swój sprzęt, ale najpewniej prędzej czy później się to zmieni. Nie znamy jednak jeszcze szczegółów na ten temat.

I wpływ podwyżki cen PlayStation 5; Jak na razie, z powodu podwyżki cen, nie zaobserwowaliśmy tłumienia popytu, ale musimy monitorować, co będzie się działo na rynku w przyszłości.

– podkreślił Dyrektor finansowy Sony Hiroki Totoki w ostatnim spotkaniu finansowym

Na razie PS4 radzi sobie pod kątem sprzedaży w podobnym okresie po premierze, ale wszystko może się zmienić. Japończycy najwyraźniej planują podwoić produkcję swojego sprzętu i w 2023 roku niemal dosłownie zaatakować nas jeszcze większą liczbą konsol dostępnych w sklepach. Do tego trzeba koniecznie dodać ostatnie plotki o edycji Slim, która również może niedługo trafić na rynek.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie