Konsola PS5 będzie „szukać”, gdzie jesteś. Ciekawy pomysł Sony na pauzę w grze

PS5-Dualsense
Newsy PS5

Sony złożyło kolejny patent, który dotyczy naszego sposobu na granie. Tym razem chodzi o automatyczną pauzę, którą miałaby nam zafundować konsola PS5.

Dwa dni temu pisałem o patencie, który może być przyszłością PlayStation Stars, a teraz czas na kolejny pomysł Sony. Sprowadza się on do tego, że konsola PS5 sama włączy pauzę w grze, jeśli system uzna, że mamy ochotę na krótką przerwę.

PS5 i automatyczna pauza. Potrzebne to?

Generalnie sami możemy wstrzymać rozgrywkę kiedy chcemy. Wystarczy jeden przycisk na kontrolerze DualSense, ale Sony ma plan, by… gracz się nie przemęczał.

Patent, którego dokumentację przeczytasz tutaj, zakłada, że PlayStation 5 będzie starało się określić, czy nadal jesteśmy przy konsoli. Jeśli uzna, że nie, włączy się automatyczna pauza.

Wykrycie gracza będzie możliwe dzięki kamerze podłączonej do konsoli oraz mikrofonowi i czujnikom w kontrolerze. Na początku, system ma „wyczuć”, czy przypadkiem nie odłożyliśmy pada, następnie mikrofon „zbada” dźwięki i ich natężenie, a na koniec kamerka ma „poszukać”, czy jesteśmy widoczni.

Kiedy konsola stwierdzi, że nie ma nas w pobliżu, na ekranie pojawi się powiadomienie z zapytaniem. Jeśli nie zareagujesz, gra zostanie spauzowana.

Sądzisz, że taka funkcja jest potrzebna i chciałbyś, żeby pomysł został zrealizowany? Czekamy na Twój komentarz!

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie