Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 otrzyma piekielnie drogie, pozłacane wydanie. Konsola za półtora miliona euro

Rosyjska firma Caviar przygotowuje specjalne wydanie PS5 dla najbogatszych fanów gier. Co powiecie na pozłacaną konsolę?

Historia gamingu pokazała, że poszczególne limitowane edycje konsol i kontrolerów potrafią osiągać astronomiczne ceny. Najrzadsze egzemplarze nowszych urządzeń potrafią osiągać parokrotność standardowej ceny, do czego chyba przywykli najbardziej zapaleni kolekcjonerzy.

Są też przypadki specjalnych wydań urządzeń do grania, które już w momencie premiery są makabrycznie drogie. Jedną z takich konsol jest PlayStation 5 przygotowane przez rosyjską firmę Caviar, która zajmuje się tworzeniem abstrakcyjnie wręcz przepchanych luksusem urządzeń.

PS5 od Caviar ma kosztować minimum półtora miliona euro, czyli około 6.7 miliona złotych. Rzeczone półtora miliona to jednak cena za sam materiał, który zostanie użyty do upiększenia sprzętu. Do wszystkiego należy doliczyć inne materiały, opłatę za pracę i dodatkowe wydatki. Konsola jest oczywiście jedyna w swoim rodzaju i doczeka się tylko jednego egzemplarza.

Sama obudowa konsoli zostanie wzbogacona ponad 30 kilogramami osiemnastokaratowego złota. Jakby tego było mało, złotem zostaną pokryte również touchpady kontrolerów DualSense, a ich obudowa doczeka się oprawienia w ekskluzywną, krokodylą skórę.

Cóż, konsola zapewne prędzej czy później znajdzie swoje miejsce na świecie w domu jakiegoś ekscentrycznego milionera lub miliardera. Projekt wygląda całkiem… okazale i możecie zobaczyć go poniżej.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się