Na taką opcję fani PS5 czekali od dawna. Nowe narzędzie w PS Store

PS5 dostało opcję, na którą fani czekali od dawna. Nowość w PS Store
Newsy PS4 PS5

PS Store zyskało oczekiwane odświeżenie. Gracze na PS5 i PS4 mogą teraz oceniać gry, które posiadają. Nie wiemy niestety, czy opcja jest globalnie dostępna.

Sony nieco zmieniło wygląd PS Store, dodając nową opcję, o którą wielu graczy walczyło od dawna. Mowa o systemie oceniania gier. Jak donosi PushSquare, 5-gwiazdkowy system ocen pojawił się przy pozycjach dostępnych w cyfrowym sklepie PlayStation. Na razie nie wiemy, czy każda może korzystać z tego narzędzia, czy dopiero jest stopniowo wprowadzane. W ciągu ostatnich godzin coraz większa liczba graczy donosi w internecie o tej opcji.

Każdy gracz może ocenić posiadaną przez siebie grę – aby uniknąć bezcelowego review bombing’u. Ma to sens, bo w końcu gracze lubują się w ocenianiu czegoś, czego nie znają. Jeśli jednak dany tytuł mamy, można udać się na jego kartę w PS Store i wystosować odpowiednią notę. Mamy łącznie 5 gwiazdek i nie ma „połówek”, więc system ten jest bardzo prosty.

Pojawiła się też sekcja pokazująca oceny innych graczy. Dla przykładu – Cyberpunk 2077 obecnie cieszy się średnią na poziomie 3,79/5. 61 procent graczy wystawiło jej maksymalną notę, ale aż 22 proc. dało jedynie pojedynczą gwiazdkę.

W odpowiedzi na wpis byłego prezesa Sony Shuhei Yoshidy, internauta pokazał oceny gry Eternights w PS Store. Średnia produkcja jest wysoka (4,45/5), ale tutaj również gracze nie wiedzą, skąd nagle ten system się w ogóle wziął. „Widziałem to wczoraj, a wiele gier na PS5 jeszcze ich nie ma, więc myślę, że muszą być stosunkowo świeże. Myślę, że PS4 zawsze je miało i po prostu dodali je teraz do sklepu PS5” – napisał profjpg.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie