PS5 PlayStation 5 radiator

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Nowa wersja PS5 jest GORSZA od oryginalnej? Youtuber porównuje konsole [WIDEO]

Nowe wydanie PS5 jest lżejsze od oryginalnego. Co powoduje tę różnicę? Youtuber postanowił przyjrzeć się sprawie.

Niedawno pisaliśmy o „ulepszonej” wersji konsoli Sony, która zarówno w wydaniu Digital, jak i tym z napędem, ma różnić się od pierwszej dwiema rzeczami: wagą i designem śrubki. Youtuber Austin Evans postanowił sprawdzić, z czego wynika rozbieżność wagowa. Nowe wydanie jest pod paroma względami inne. Ale czy gorsze?

Pod lupę zostały wzięte systemy Digital, ale można przypuszczać, że z tymi z napędem sytuacja wygląda podobnie. Po odpaleniu gry okazało się, że lżejsza wersja nagrzewa się bardziej i zżera więcej prądu, za to jest odrobinę cichsza od cięższej.

Okazało się, że różnica w wadze wynika z mniejszego radiatora. Nieco zmodernizowano też wiatrak i kartę do łączności bezprzewodowej. Widać, że coś zmieniono również w kwestii płyty PCB przy slocie na dodatkowy dysk SSD M.2.

Jak przypuszczają youtuberzy porównujący hardware, modyfikacja chłodzenia ma prawdopodobnie związek z cięciem kosztów produkcji. Nie wiadomo, czy modernizacja ma jakiś wpływ na wydajność lżejszej wersji systemu. Niemniej, jak uważają autorzy filmiku, jeśli ktoś rozważa dodanie SSD do konsoli, to bardzo możliwe, że dysk będzie nagrzewał się bardziej. Pewne jest jedno: sprawie należy przyjrzeć się dogłębniej.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się