PS5 z kontrowersyjną funkcją. Będziecie nagrywani!

0 komentarzy

Nowa aktualizacja PlayStation 4 wprowadziła funkcję, która znajdzie zastosowanie w PS5. Nagrywanie rozmów wzbudziło wiele kontrowersji.

Wczorajsza łatka do oprogramowania PS4 wprowadziła wiele nowych problemów. Gracze narzekają na problemy ze stabilnością systemu, złe działanie niektórych funkcji i nowe błędy.

Dodatkowo wiele osób zdezorientował komunikat, który pojawiał się przy tworzeniu grupy. Informował on o fakcie, że rozmowy mogą być nagrywane. Firma wydała oświadczenie, w którym tłumaczy działanie nowości.

Okazuje się, że funkcja nagrywania rozmów zostanie oddana do dyspozycji graczy na PS5. Ma ona pomóc w moderowaniu niepożądanych treści.

Użytkownicy konsoli będą mogli nagrywać swoje czaty głosowe i przesyłać podejrzane fragmenty do Sony, aby firma zweryfikowała, czy ktoś zachowuje się niewłaściwie. Podsumowując – tak, będziecie nagrywani, ale nie przez Sony, tylko współgrających.

SIE będzie wykorzystywać przesłane fragmenty rozmów w celu weryfikacji i ewentualnego ukarania graczy, którzy nie będą stosować się do regulaminu PSN.

Choć funkcja zdaje się nie być zbyt inwazyjna, to wciąż zebrała bardzo negatywny odzew. Jakakolwiek forma ograniczenia prywatności zawsze budzi sporo kontrowersji.

Możecie być więc spokojni o swoje prywatne rozmowy. Jeśli nie będziecie zachowywać się toksycznie, to raczej nikt nie usłyszy waszych prywatnych rozmów, a już na pewno nie wykorzysta ich w niecnych celach.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się