PS5 – GPU o mocy niemal 13 TF i obłędnie wyglądające gry, twierdzi insider

PS5 – GPU o mocy niemal 13 TF i obłędnie wyglądające gry, twierdzi insider
Newsy PS5

Jeden z branżowych specjalistów donosi na Twitterze, że zestawy deweloperskie PS5 dysponują potężna mocą. Szykuje się prawdziwa bestia.

Choć PlayStation 5 zostało już oficjalnie ujawnione i Sony potwierdziło, że devkity konsoli wylądowały u deweloperów, wciąż tak naprawdę nie wiadomo, jaką konkretnie mocą ma dysponować nowa konsola. Słowa jednego ze znawców branży zwiastują, że PS5 powali nas na kolana swoją mocą.

PS5 – GPU z mocą 13 teraflopów na pokładzie

Benji-Sales to człowiek, który nie raz udowodnił, że ma dobre wtyki w branży, a jego przecieki potrafią się sprawdzić. Niedawny insider (ponieważ w kwietniu Benji-Sales oświadczył, że nie chce już takiej łatki, gdyż bierze się również za analizy dla inwestorów) wrzucił na Twittera wpis, który jednak szybko usunął. Serwis Wccftech zdążył zrobić zrzut ekranu i takim oto sposobem możemy zobaczyć, co zawierał skasowany tweet. Zatem do konkretów!

– Wygląda na to, że zestawy deweloperskie PS5 posiadają GPU o mocy zbliżonej do 13 teraflopów. W parze z procesorem Zen 2 i (miejmy nadzieję) toną ultra szybkiej pamięci RAM, to będzie bestia. Gry następnej generacji od Naughty Dog, Guerrilla, Santa Monica, Insomniac i innych będą wyglądały absurdalnie [dobrze]. Zobaczcie, co osiągnęli oni już na PlayStation 4 – napisał Benji-Sales w skasowanej wiadomości.

PS5 GPU

Nie wiemy oczywiście, skąd wspomniane 13 teraflopów GPU, lecz Benji-Sales może mieć dojścia do deweloperów, którzy dysponują devkitem PlayStation 5. Jeśli jego słowa się sprawdzą, dostaniemy naprawdę mocarną konsolę. Przypominamy, że niedawno ogłoszona Google Stadia ma dysponować mocą na poziomie 10,7 teraflopów. Google chwaliło się, że w porównaniu do PS4 Pro oraz Xbox One X dostarczy nam większą moc niż w obu tych konsolach razem wziętych. Wspomniany sprzęt od Sony zapewnia 4,2 teraflopów, a najmocniejsza obecnie konsola świata to poziom 6 teraflopów. Co ciekawe, Frederik Schreiber, wiceprezes studia 3D Realms, zapewniał niedawno, że specyfikacje techniczne nowych konsol Sony i Microsoftu będą zdecydowanie mocniejsze od projektu Stadia, zatem oba źródła podają zbliżone informacje, które się nie wykluczają. A skoro jesteśmy już przy temacie mocy, warto wspomnieć, że ​​branżowy dziennikarz Ainsley Bowden pisał nie tak dawno na Twitterze, że wielu wtajemniczonych potwierdza, iż ​​Xbox Anaconda będzie bardziej zaawansowany niż PS5. Owi wtajemniczeni, to źródła zbliżone do Microsoftu, które – jak podkreśla Bowden – są bardzo wiarygodne i od lat sprawdzone w przypadku wycieków.

Szykuje się zatem ogromy skok wydajności, jeśli chodzi o rynek konsol. Z niecierpliwością czekamy na szczegóły od Sony i Microsoftu.

PS5 – procesor i grafika / 8K dostępne

Przy okazji ujawnienia pierwszych oficjalnych informacji o PS5, główny architekt konsoli Mark Cerny podkreślał, że zmiana generacji oznacza większą moc: CPU oraz GPU konsoli stają się bardziej wydajne, zapewniając nieosiągalną wcześniej graficzną wierność i efekty wizualne; pamięć systemu zwiększa się i jest szybsza; pliki gier (ich rozmiar) stają się coraz większe, co wymaga większych pobrań lub nośników fizycznych (jak dyski) o większej pojemności.

Konsola nowej generacji PlayStation spełni te wszystkie wymagania, zaczynając od nowego układu AMD, który będzie sercem PS5. Procesor jest oparty na trzeciej generacji linii Ryzen AMD i zawiera osiem rdzeni nowej mikroarchitektury 7nm Zen 2GPU to niestandardowy wariant rodziny Navi firmy Radeon, który będzie wspierał ray-tracingPlayStation 5 ma oferować już nie tylko rozgrywkę w 4K, lecz również wyświetli obraz w jakości 8K.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie