PS5 - konsola

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi:

PS5 jest drogie, bo gracze kupują. Pośrednik chwali się imponującym wynikiem

Resellerzy PS5 znów dają o sobie znać i to bardzo zauważalnie. Jedna z platform odsprzedażowych twierdzi, że pośredniczyła w sprzedaży gigantycznej ilości konsol nowej generacji od Sony.

Za granicą kupno nowej generacji konsol graniczy z cudem. Sprzęty są non stop niedostępne i problem ten wynika z wielu czynników. Jednym z nich bez wątpienia jest problem z samą produkcją, ale znaczący wpływ ma też natłok resellerów. Ci chętnie (często w nie do końca uczciwy sposób) polują na konsole i odsprzedają je dalej po zawyżonych cenach.

Niedługo po premierze konsol słyszało się o grupach, które przechwyciły nawet po kilka tysięcy egzemplarzy. To jednak nic w porównaniu do osiągnięcia StockX.

Jak podaje VGC, platforma „pochwaliła się”, że pośredniczyła w odsprzedaży ponad 130 000 konsol PS5, z czego około 60 000 konsol sprzedano w miesiącu debiutu nowej generacji. Użytkownicy średnio sprzedawali wersje z napędem za 573 dolary. Warto zaznaczyć, że PlayStation 5 kosztuje w USA standardowo 499 dolarów.

StockX jako platforma do odsprzedaży limitowanych przedmiotów funkcjonuje już od dłuższego czasu. Kojarzyć ją mogą osoby zainteresowane modą, bowiem można na niej sprzedać chociażby ściśle limitowane wydania butów i ubrań. Oczywiście w odpowiednio podwyższonej cenie.

Liczby są bez wątpienia imponujące i właściciele platformy zapewne są bardzo zadowoleni ze swojego osiągnięcia. Szkoda, że stracili na nim gracze, którzy chcieli zgarnąć konsolę na własny użytek w akceptowalnej cenie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się